מנחה בערוץ הטלוויזיה הממלכתי ברוסיה NTV אמר שהעזרה שמקבלת אוקראינה מהמערב תמנע ממוסקווה להשיג "ניצחון מוחלט" במלחמה. בדיווח באתר האמריקני Newsweek נכתב כי המנחה אמר את הטענה, החריגה לערוץ ממלכתי ברוסיה, בזמן שחברי הפאנל דנו באפשרויות "לחסל" את היריבים של רוסיה.

"כל עוד יש כוחות חיצוניים שמוכנים לשלוח אנשים, לתת להם נשק, למלא את מוחם במידע רדיקלי, נראה לי שלצערי, לא נוכל להגיע לניצחון מוחלט", אמר איוון טרושקין, שהנחה את התוכנית "מקום המפגש" יחד עם אנדריי נורקין. בהמשך חברי הפאנל העלו את התהייה אם רוסיה צריכה לפעול נגד יריביה גם מחוץ לאוקראינה, וזאת על רקע מתקפת הנגד של אוקראינה בדרום המדינה, באזור חרסון.

כוח הצבא (צילום: OLGA MALTSEVA/AFP/GettyImages)
אוקראינה פתחה במתקפת נגד בחרסון. כוח צבא רוסיה באזור חרסון, מאי 2022 | צילום: OLGA MALTSEVA/AFP/GettyImages

חברי הפאנל בתוכנית הוסיפו וטענו ש"זה די ברור שוושינגטון מנהלת את המבצע הצבאי באוקראינה, ולא האוקראינים עצמם". המנחה נורקין אף הגדיל לעשות, והראה דיווח מ-CNN שלכאורה "חושף" שאכן ארצות הברית היא זו שמנהלת את המלחמה עבור אוקראינה.

שעות לאחר הדיווח ב-Newsweek, דובר הפנטגון הגיב לטענות בתוכנית בערוץ הרוסי, ואמר: "אומנם יש דיאלוג שגרתי בין צבא אוקראינה לצבא ארצות הברית, אבל בסופו של דבר כשזה מגיע לפעולות מבצעיות בתוך אוקראינה, האוקראינים הם מקבלי ההחלטות הבלעדיים".

באתר האמריקני הסבירו שמאז הפלישה הרוסית בסוף פברואר השנה, ארצות הברית התחייבה לסיוע צבאי לאוקראינה בשווי של יותר מ-9 מיליארד דולר. בין היתר, אותו סיוע כולל מערכות ארטילריה מתקדמות שלפי דיווחים ברחבי העולם כבר הספיקו לפגוע בבסיסים ובמפקדות של צבא רוסיה באזורים שנכבשו.