נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא מרבה להתראיין, בטח שלא לתקשורת המערבית. הוא משתדל גם להתרחק ככל שניתן מהתרבות המערבית - ומקפיד להשתמש במתורגמנים ולדבר רוסית בכל מפגש עם מי שאינם דוברים את שפתו.

אלא,שחיפוש בארכיון חושף צד שונה לגמרי של הנשיא הרוסי – מפזז ושר עם המי ומי של הוליווד. באירוע צדקה למען ילדים שנערך ב-2010 בסנט פטרבורג, עלה פוטין מספר פעמים לבמה כדי לנגן בפסנתר, לשיר ברוסית – ואפילו באנגלית – את השיר Blueberry Hill של Fats Domino. בקהל, מריעים בהתלהבות שרון סטון, ז'ראר דפארדייה, מוניקה בלוצ'י, וינסנט קאסל, מיקי אורורק, גולדי הון וקורט ראסל, לצידם של אושיות תרבות מרוסיה. 

 

ברגעים לא אופייניים, לפחות בהתחשב באופן שבו הוא מוצג בדרך כלל בתקשורת המערבית, פוטין נראה משוחרר ומפזר חיוכים תוך כדי הופעה. אומנם אין זו הפעם היחידה שבה תועד שר, אבל השילוב בין השפה האנגלית לאורחים שבקהל – והיחסים החמים שנראה שיש בינו לבין השחקנים מארה"ב ואירופה – מרמזים במידת-מה על שינוי שחל בגישתו של פוטין, מעין שחיקת יחסו הסובלני למערב.

מדובר בהתכנסות לשם מטרה מבורכת, שרחוקה כל כך ממה שמתחולל במלחמה הניטשת על אדמת אוקראינה, ומסיבה סבל רב כל כך לאזרחים בכלל, ולילדים בפרט.