הביקורת הפומבית של אוקראינה על ישראל מתגברת: שר החוץ האוקראיני דמיטרו קולבה מתח הערב (שני) ביקורת חריפה על חברת אל על, שמקבלת לדבריו תשלומים דרך מערכת סליקה רוסית שמתחמקת מסנקציות. 

"בעוד העולם מטיל סנקציות על רוסיה על מעשי הזוועה הברבריים שלה באוקראינה, יש מי שמעדיף להרוויח כסף ספוג בדם אוקראיני", כתב קולבה כתב בחשבון הטוויטר שלו. "חברת אל על למשל, משתמשת במערכת ההסליקה 'מיר' שנועדה להתחמק מהסנקציות שהוטלו על רוסיה. לא מוסרי, ומכה אנושה ליחסי אוקראינה-ישראל".

מחברת אל על נמסר בתגובה לציוץ שר החוץ האוקראיני: "חברת אל על פועלת בתיאום מלא עם ממשלת ישראל. לאורך המשבר חילצה חברת אל על אלפי ישראלים יהודים וזרים מקייב והייתה מהחברות האחרונות שהפעילו טיסות לאוקראינה. עם סגירת המרחב האווירי הטיסה אל על מאות טונות של ציוד הומניטרי ורפואי לאוקראינה, חילצה יתומים ופליטים, ודאגה להשיב אותם ארצה. אל על מפעילה טיסות לרוסיה לבקשת ממשלת ישראל ובביטוח מיוחד שאושר על ידי ממשלת ישראל וועדת הכספים ואנו נוסיף ונחלץ ישראלים ויהודים מרוסיה כל עוד הדבר אפשרי".

בנוסף, חברת אל על  טענה כי חסמה את השימוש ב"מיר" כבר ב-28 בפברואר. "צר לנו שלא נעשתה בדיקה פשוטה עימנו טרם הציוץ המטעה מאחר שהעובדות שונות בתכלית", אמרו בחברה.

מוקדם יותר היום הביע שגריר אוקראינה בישראל  תסכול מסירובה של ישראל לספק למדינתו סיוע הגנתי נגד רוסיה במהלך מסיבת עיתונאים. איבגן קוריצ'וק ציין כי לאוקראינה הייתה גם בקשה שלא נענתה לאפודי מגן וקסדות ישראליות, אחת מהן הוא הניח על ראשו בזמן שדיבר: "בבקשה תגיד לי איך אתה יכול להרוג עם הדבר הזה? זה פשוט לא אפשרי. אני לא יודע ממה האנשים האלה מפחדים. לספק ביטחון אישי לאוקראינים זה הדבר הפשוט ביותר שהם יכולים לעשות".

בהכנת הידיעה השתתף עמית ולדמן