המלחמה באוקראינה לא פוסקת וגורמת להרס רב ולאבדות רבים בנפש. אחד מתושבי קייב שיתף במקרה הטרגי שקרה לו - כשגילה על מותם של אשתו וילדיו ברשתות החברתיות. בריאיון שקיים עם מנחת CNN ארין ברנט תיאר כיצד ראה את בגדיהם של ילדיו בטוויטר, המנחה פרצה בבכי: "אובדן בלתי נסבל".

"בשיחה האחרונה לפני שהם נהרגו, זה היה ביום שלא היה מים, חשמל וגז", שחזר סרגיי את השיחה האחרונה שהייתה לו עם אשתו טטיאנה, "הצלחתי לדבר איתה, ברגע האחרון המקום שהיא תכננה להגיע אליו הופצץ, ואז היא והילדים ניסו לברוח ברגל והם הגיעו לאחד הגשרים בעיר".

המנחה ברנט ביקשה מסרגיי שיתאר את החיים עם אשתו: "ראיתי את התמונות שלה הולכת לעבודה, מחייכת וניתן לראות איך החיים שלכם נראו לפני חודש. אתה יכול לספר לי עליה? אני יודעת שהייתם יחד במשך עשרות שנים, היא הייתה אהבת נעוריך מהתיכון".

משפחתו של סרגיי שנהרגו בקייב (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

"היינו נשואים 23 שנים, ב-2012 אפילו עשינו חתונה נוספת בכנסייה כי רצינו שזה יהיה לפי הדת, יהיה חתום בשמיים", סיפר, "היא הייתה אישה מאוד שמחה, היא עבדה כמנהלת כספים בחברה אמריקנית גדולה. בילינו המון יחד כמשפחה, אהבנו לרכב על אופניים, לגלוש בסקי בחורף, היא אהבה מאוד לשתול פרחים".

בנקודה הזו המנחה ברנט נשברה והחלה לבכות: "סרגיי כהורה, כל הורה בעולם יכול לדמיין את האובדן הגדול ביותר והבלתי נסבל של ילדיך שנהרגו, תוכל לספר לי עליהם?". 

"היו ילדים רגילים ושמחים" 

סרגיי שחזר כיצד גילה שילדיו נהרגו: "נהגנו לראות איפה כל אחד במשפחה במפת גוגל, ובבוקר הזה הם היו בין קייב לאירפין. ואז פתאום ראיתי 20 דקות אחרי זה שהנייד שלהם נמצא בבית חולים בקייב, וחשדתי שמשהו רע קרה, אז ביקשתי מחבר שיילך לבית חולים ויבדוק. אחר כך בטוויטר הייתה ידיעה שהייתה מתקפה קטלנית עם הרוגים ומשפחה נהרגה, 2 ילדים ואמם. אז ראיתי תמונה בטוויטר וזיהיתי את הילדים, את הדברים שלהם והבגדים. התקשרתי לחברים שלי וסיפרתי שהילדים שלי נהרגו והגופות שלהם נמצאו על המדרכה, ביקשתי מהם שיעזרו לי למצוא את אשתי".

כתבת CNN בוכה בריאיון עם אב שאיבד את משפחתו בקייב (צילום: cnn)
כתבת CNN בוכה בריאיון עם אב שאיבד את משפחתו בקייב | צילום: cnn

"מה תרצה שהעולם יידע עליהם?", נשאל סרגיי שהשיב: "הם היו ילדים רגילים ושמחים. הבן שלי היה גדול יותר, בן 18, היה בשנה ב' באונבירסיטה ולמד תכנות, הבת שלי הייתה בת 9 ואהבה לרקוד, לצייר ולמדה אנגלית. היו ילדים רגילים. כעת אני נמצא עם עוד משפחות בבית שאליו היו אמורים להתפנות אשתי והילדים".