לא רק נתניהו מנסה להעביר מסרים לנשיא אובמה, אלא גם פעילי איכות הסביבה: חמישה פעילי ארגון "גרינפיס" טיפסו בשעת בוקר מוקדמת על גשר המיתרים בירושלים ופרשו עליו שלט הקורא לנשיא האמריקני להפסיק את קידוחי הנפט בקוטב הצפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם עברתם על יד גשר המיתרים בבירה סמוך לשעה חמש וחצי בבוקר, בוודאי הבחנתם במחזה הלא שגרתי של אנשים המטפסים על כבלי הגשר הענק. אלו היו פעילי ארגון איכות הסביבה "גרינפיס" אשר ניסו להעביר לנשיא אובמה מסר - לעצור את חיפוש הנפט בחופי אלסקה.

הפעילים פרשו על הגשר בכניסה לירושלים שלט גדול ובולט בנושא. עם רדת הפעילים מהגשר, כוחות משטרה גדולים שחיכו במקום עצרו את הפעילים בגין הפרת סדר ולקחו אותם לתשאול בתחנת המשטרה.

שלט עם מסר לאובמה
שלט עם מסר לאובמה | צילום: חדשות 2

הפרובוקציה של הפעילים באה על רקע האישור שנתן אובמה לפני כשנה לקיים קידוחי הנפט בקוטב הצפוני שבאלסקה במטרה להוזיל את מחיר הדלק. אישור הקידוחים הגיע אחרי שנים של ויכוח בין הממשל לבין ארגוני איכות הסביבה, שטענו שקידוחים בקוטב יפרו את המערכת האקולוגית העדינה באלסקה.

הנשיא אובמה חשב אולי שבביקור הקצר בארץ הוא יוכל לשכוח לכמה רגעים מהצרות הפנימיות במדינתו, אלא שאנשי "גרינפיס" קלקלו לו את התוכניות - בשנת 2008, בטרם נבחר אובמה לנשיאות, הוא בעצמו התנגד למעשה בעוד הנשיא בוש והמועמד הרפובליקני שהתחרה מולו ג'ון מקיין, תמכו בקידוחים - דבר שמגביר את הביקורת על אובמה בנושא.