אין תמונה
שיא של 22 שנים בתמיכה בישראל. אובמה

ארבעה ימים טרם ביקורו של הנשיא האמריקני, ברק אובמה, בישראל - פורסם הלילה סקר מטעם מכון "גאלופ" שלפיו 64% מאזרחי ארצות הברית תומכים בישראל - הנתון הגבוה ביותר מאז ימי מלחמת המפרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקר, שנערך בחודש שעבר, הראה כי 12% בלבד טענו כי הם תומכים בפלסטינים ו-23% לא תמכו באף צד בסכסוך הישראלי-פלסטיני. על פי הנתונים, חלה בשנה האחרונה עלייה בשיעור של שלושה אחוזים בתמיכה בישראל.

יחד עם זאת, בהמשך לנתונים שהוצגו גם בשנים קודמות, נראה כי האוכלוסייה שנוטה יותר לתמוך בצד הפלסטיני הם דמוקרטים, ליברלים ואקדמאים, ואילו אוכלוסיית הרפובליקנים הראתה תמיכה בשיעור גבוה בישראל - 78% לעומת 55% מהדמוקרטים. נוסף על כך, שיעור האמריקנים שהגדירו עצמם כ"עצמאיים" (אינם מזוהים עם שתי המפלגות הגדולות) התומכים בישראל עומד על 63%.

לוח הזמנים: כך ייראה ביקור אובמה בישראל

ירושלים נערכת לביקור. אובמה ונתניהו (צילום: AP)
ירושלים נערכת לביקור. אובמה ונתניהו | צילום: AP

אובמה צפוי לנחות בישראל ביום רביעי בשעה 12:25 ולהתקבל בטקס ממלכתי בנמל התעופה בן גוריון. לאחר מכן תוצג לו מערכת כיפת ברזל במקום ומשם ייסע לפגישה עם נשיא המדינה. בתום הפגישה עם הנשיא פרס, ייפגש אובמה עם רה"מ ובסיום הפגישה יקיימו השניים מסיבת עיתונאים.

את היום השני לביקורו (יום ה') יפתח אובמה בביקור במוזיאון ישראל, שם יסייר בהיכל הספר ובתערוכה טכנולוגית. לאחר מכן ייסע אובמה לרמאללה ואחר הצהריים יישא נאום בבנייני האומה. בשעה 20:00 יאכל ארוחת ערב בבית הנשיא.

בבוקר היום השלישי לביקורו יניח אובמה זרים על קבר הרצל ורבין בהר הרצל ולאחר מכן יבקר ביד ושם. בשעה 12:00 יסייר אובמה בבית לחם ובכנסיית המולד. בשעה 15:00 יסתיים ביקור אובמה בטקס ממלכתי בנמל התעופה בן גוריון.