דיווח: פלסטיני נורה למוות בג'נין. ארכיון (צילום: רויטרס)
עימותים במזרח ירושלים. ארכיון | צילום: רויטרס

נערכים להתלקחות - ומנסים להביא לרגיעה: במערכת הביטחון מתכוננים הבוקר ליום של עימותים בין מתפרעים פלסטינים לבין כוחות צה״ל, זאת על רקע הלווייתו של מוחמד טיטי, פעיל חמאס בן 25, שנהרג אמש ככל הנראה מירי של חיילי צה״ל במחנה הפליטים אל-פוואר שמדרום לחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלווייתו של טיטי, צפויה להתקיים היום בשעה 12:30 בבית הקברות בפאתי מחנה הפליטים. על פי ההערכות בצה״ל, קיימת סבירות גבוהה כי לאחר מסע הלוויה צפויות להתרחש הפרות סדר ברחבי גזרת דרום הר חברון, והחשש העיקרי בשלב זה הוא שהאירועים יובילו להסלמה נוספת במצב הנפיץ בגדה.

לקראת ביקורו הצפוי בישראל של נשיא ארצות הברית ברק אובמה בשבוע הבא, חוששים במערכת הביטחון מפני עימותים נוספים שעלולים לפרוץ בין כוחות צה״ל לפלסטינים בגדה המערבית. בעקבות התקרית אמש בה נהרג הצעיר הפלסטיני, הונחו כוחות צה״ל ביהודה ושומרון להימנע מפעילות שעלולה להוביל להידרדרות המצב הביטחוני באזור, עד לסיום ביקורו של הנשיא.

"החיילים חשו בסכנת חיים"

חיילי צה"ל סמוך לחברון. ארכיון (צילום: רויטרס)
חיילי צה"ל סמוך לחברון. ארכיון | צילום: רויטרס

בתקרית שאירעה אמש במחנה הפליטים אל-פוואר נפצעו 6 פלסטינים. פצוע אחד נפגע קשה מירי בבטנו ופונה לבית החולים על ידי אמבולנס של הסהר האדום. שני פלסטינים נוספים נפצעו קל מירי ברגליהם.

האירוע החל אתמול סמוך לשעה 20:00 כאשר כוח צה״ל זיהה השלכת בקבוק תבערה אל עבר מכוניות ישראליות בכביש 60, הסמוך להתנחלות בית חגי. סיור של חיילי מילואים דלק אחר המשליכים לתוך שטח מחנה הפליטים אל פוואר. במהלך המרדף, החלו עשרות צעירים ליידות אבנים וסלעים על הרכבים הצבאיים ואף הצליחו לסדוק שמשה של אחד מהם. אחד מרכבי הסיור נאלץ להיכנס לתוככי הכפר בכדי להימלט מההמון עד שנלכד.

במשך מספר דקות אבד הקשר עם הכוח הלכוד ולאחר שחודש, נכנס כוח חילוץ שהכיל מספר רכבים על מנת לסייע ללוות אותו אל מחוץ לשטח מחנה הפליטים. מדובר צה"ל נמסר כי מבדיקה ראשונית עולה כי הכוח נכנס למחנה הפליטים על מנת ללכוד מספר פלסטינים שהשליכו בקבוקי תבערה. "במהלך הפרת הסדר חש חלק מהכוח בסכנת חיים", נמסר מצה"ל.