הלימוזינה שנתקעה ונגררה, היום
הלימוזינה שנתקעה ונגררה, היום | צילום: צילום : סוכנות הידיעות "חדשות 24"

קבלת הפנים הממלכתית - והתקלה המביכה: רכב השרד של הנשיא אובמה שהובא לישראל מבעוד מועד נתקע זמן קצר לאחר שהנשיא האמריקני נחת בישראל. הסיבה: הוא תודלק בסולר במקום בבנזין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בזמן שנשיא ארה"ב יצא ממטוס ה"אייר פורס 1" לקול תרועת החצוצרות וצעד על השטיח האדום, התרחשה תקלה מביכה מאחורי הקלעים. אחת מהלימוזינות הנשיאותיות בהן היה אמור לעשות את דרכו בחלק מימי הביקור נתקעה באמצע הדרך לירושלים.

הלימוזינה, שמהווה חלק משיירה של 70 כלי רכב שעשו את דרכם לירושלים על כביש 1, נתקעה באזור מחלף שורש בעקבות התדלוק השגוי שבוצע על ידי אנשי צוות אמריקנים שמלווים את אובמה בביקורו כאן.

מכונאים ישראלים ואמריקניים ניסו להתגבר על התקלה

לאחר שנתגלו הליקויים ברכב השרד של אובמה, הגיעו מכונאים ישראלים ואמריקאים למקום בו נתקעה הלימוזינה וניסו לתפעל את התקלה, אך ללא הועיל - והרכב נגרר למוסך. כעת מנסים לארגן העברתו של רכב שרד אמריקני אחר מאזור ירדן - זאת על מנת להוות תחליף לרכב השרד התקול.

אובמה עצמו אמנם עשה את דרכו לירושלים במסוק, אבל השיירה המשוריינת שלו עשתה את דרכה על כביש 1 שנחסם מאזור נמל התעופה בן גוריון ועד ירושלים. הרחובות בירושלים ריקים לחלוטין בשעה זו עקב חשש התושבים לנהוג ולהיתקל בעומסי תנועה.

>> כל הפרטים על הלימוזינה של אובמה והרכבים של נשיאי ארצות הברית בעבר 

אובמה בישראל - הסיקור המלא:

אובמה נחת בישראל ודיבר בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

אובמה הסיר את הז'קט - נתניהו אחריו

בתי הקפה בירושלים מחכים להזמנה נשיאותית

ביקור אובמה: באנימציה הכל ורוד

המשטרה פתחה מרכז מידע: "20 שיחות בדקה"

צפו: מסלול יומו הראשון של אובמה בישראל