במקביל להיערכות לאסון גרעיני ביפן, ממשיכים כוחות ההצלה המקומיים לנסות להתמודד עם המציאות הקשה ועם הנזקים הכבדים שהותירו אחריהם רעש האדמה וגלי הצונאמי.

התמונות הללו פשוט לא נתפסות: צוותי הצלה מנסים לאתר ניצולים בין חלקי ההריסות העיר. מחלון הרכב שבו נוסעים אנשי החילוץ ניתן לראות מראות קשים של מאות מכוניות הפוכות בצידי הדרכים, בתים הרוסים, ואילו התושבים שמבתיהם לא נותר אפילו זכר, מנסים למצוא פיסות של מידע ושאריות מהזיכרונות שהותירו בבתים.

אנשי צוות ההצלה עוברים בין המכוניות ומסמנים כל אחת ואחת שבה לא נמצאו ניצולים או גופות. בשאר חלקי המדינה כוחות החילוץ מוציאים עוד ועוד גופות מתחת להריסות ומתבקשים להעניק טיפול לפצועים שנפגעו ברעש האדמה ובצונאמי ולמצוא מקלטים לאלפים שנותרו ללא בית.

מתגבר החשש מאסון גרעיני במדינה

המשבר בכור הגרעיני ביפן יוצא משליטה. עד כה נהרגו חמישה עובדים בכורים שהתפוצצו, 22 נפצעו ושניים נוספים מוגדרים נעדרים. באיחוד האירופי לא מקלים ראש באסון המתחולל ביפן: נציב האיחוד לענייני אנרגיה גינתר אוטינגר, מזהיר כי בפוקושימה אבדה השליטה על הכור והדליפה לא ניתנת לתיקון. לדבריו, הוא צופה "אסון גדול וסכנה ממשית לחיי אדם בתוך שעות". עוד אמר: "הכל בידי האל".

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קיבלה פנייה מגורמים בממשל היפני שהביעו דאגה מהמצב ומהידרדרות אפשרית: "הרשויות ביפן הביעו חשש ממצב הדלק המועשר בו השתמשו במתקנים 3, 4 באתר פוקושימה דאיצ'י".

שרת הסביבה הצרפתית מודאגת גם היא ואומרת: "הגרוע מכל בלתי נמנע". גם ארצות הברית ממשיכה לנקוט באמצעים והערב היא קוראת לאזרחים אמריקנים השוהים ביפן ברדיוס של 80 קילומטרים מהכור בפוקושימה להישאר בבתיהם ולא לצאת החוצה מחשש לקרינה. האמריקנים לא מאמינים ליפנים ובכוונתם לשלוח מטוס ללא טייס שיחוג מעל הכורים כדי לקבל מידע אמיתי על המתרחש שם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רעידת אדמה ביפן - הסיקור המלא:

ניסיונות נואשים לצנן את הכור בפוקושימה

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן