זירת האירוע, הערב (צילום: CNN)
זירת הירי, הערב | צילום: CNN

שוב אירוע של ירי המוני בארה"ב: אדם פתח באש בספא ליד קניון בעיר ברוקפילד בויסקונסין שבצפון ארה"ב, שלושה בני אדם נהרגו ועוד ארבעה נוספים נפצעו. הירי אירע ביום ראשון אחר הצהריים שעון ארה"ב, בשעה שהקניון היה עמוס במבקרי סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד בירי הוא רדקליף הנגטון, גבר בן 45 תושב העיירה בראון דיר הסמוכה למקום. הוא בעלה של אחת העובדות בספא, וככל הנראה הגיע לשם באופן עצמאי ברכב, בנפרד מאשתו. כוחות גדולים של המשטרה המקומית ושל ה-FBI הגיעו לזירה, ביחד עם חבלנים שסוקרים האם הוא הטמין מטעני נפץ במקום. עדיין לא ברור אם הוא נתפס בידי השוטרים או שהוא עדיין נמצא במתחם.

ארבעת הפצועים סובלים מפציעות שאינן מסכנות חיים. כבישים רבים באזור נחסמו, כולל הכביש המהיר לשיקגו, הכביש הראשי באזור, ביחד עם כמה עסקים וחנויות באזור שם המשטרה ביקשה מכל האזרחים להישאר מאחורי דלתות סגורות מחשש להתחדשות הירי.

ג'יימס הולמס (צילום: חדשות 2)
ג'יימס הולמס, זוכרים? | צילום: חדשות 2

סוגיית אחזקת הנשק בארה"ב היא אחת מהסוגיות המרכזיות במערכת הבחירות לנשיאות, לאחר שבחודש יולי כ-12 בני אדם נורו למוות במהלך הקרנה של "האביר האפל" בבית קולנוע בעיר דנבר שבקולורדו. האירוע הקשה העלה שוב את השאלה האם התיקון השני לחוקה האמריקנית, שמאפשר לכל אזרח לשאת נשק, הוא עדיין רלוונטי בימינו.