עדיף כלום מפרווה
עדיף כלום מפרווה | צילום: רויטרס

ארגון פטה (PETA), הפועל למען זכויות בעלי החיים בעולם, כבר הספיק בעבר לעצבן את ארגוני זכויות הנשים בעולם, אבל נדמה שהפעם הוא הגדיש את הסאה - כשהודיע על השקת אתר אינטרנט פורנוגרפי המציג נשים צעירות שאת איבריהן המוצנעים מסתירים בעלי חיים.

אנשי הארגון טוענים כי מדובר בפעולה שנועדה להעלות לדיון את זכויותיהם של בעלי החיים. "אנחנו מקווים להגיע כך לקהל חדש", אמרה לינדזי רחט, מנהלת הארגון ומי שמובילה הקמפיין החדש. "הקהל ייתקל בין התמונות היפות של הנשים בקמפיין, גם בכמה תמונות מטרידות של בעלי חיים בסכנת הכחדה".

חיות למען החיות
חיות למען החיות | צילום: רויטרס

כעת מואשם הארגון בניצול של נשים לטובת המאבק. לצורך המטרה אף הוקם ארגון בשם "נשים נגד PETA", שנועד לבלום את המהלכים הפרובוקטיביים של הפעילים. ארגוני הנשים התעצבנו במיוחד לאחר שהארגון העלה לשלטי החוצות תמונה של אישה שמנה במיוחד ועליה נכתב "הגנו על הלווייתנים - תאבדו משקל כשתהיו צמחונים".

בארגון לא מתרגשים: "המסר הוא חשוב"

ארגון PETA טוען שהאתר יהיה זמין להמונים כבר בתחילת חודש דצמבר ומציין את הייחודיות שלו בכך ש"כשאתרים רבים נאבקים כדי לבלום כניסה של תוכן פורנוגרפי, אנחנו עושים בדיוק להיפך". "המסר הוא חשוב", אמרה רחט. "אנחנו מוכנים לעשות הכל למען בעלי החיים", ופסלה בביטול את הטענות על שימוש ציני בגוף האישה.

מה לא עושים למען החיות?
מה לא עושים למען החיות? | צילום: רויטרס

"בין התמונות אנחנו מתכוונים לפרסם מתכונים צמחוניים, אירועים למען בעלי החיים ועובדות מטרידות על בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה", סיפרה רכט.

בין הנשים שיקדמו את האתר יופיעו גם כוכבות הפורנו סשה גריי, ג'ינה ג'יימסון ועוד. "אנשים יכנסו לאתר ולא ירצו לעזוב, גם כשהם ייכנסו עמוק יותר", מבטיחים בפטה .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק