70 יום אחרי שנלכדו מתחת לאדמה ו-22 שעות אחרי שהכורה הראשון יצא החוצה - הסתיים מבצע החילוץ המסובך והמתוקשר ביותר בעולם. זה היה מבצע חילוצם של 33 כורים שנכנסו לבטן אדמת מדבר אטאקמה הסלעית אנונימיים - והפכו לגיבורים שתמונותיהם מוכרות בכל רחבי העולם.

עכשיו, רגע לפני מסיבות העיתונאים, לפני שהרכילות מבטן האדמה מגיעה לכותרות האמצע של העיתונים, הכורים נהנים מהמעמד החדש במתנות שנשלחות מכל רחבי העולם.

קרן מיוחדת שנפתחה על ידי מיליונר צ'יליאני עבור הכורים מעניקה לכל אחד מהם סכום השווה לעשרות אלפים דולרים, סטיב ג'ובס וענקית הטכנולוגיה שלו - "אפל" מעניקים לכל אחד מהכורים את הגרסה האחרונה של האייפוד. חברת תיירות יוונית הבטיחה לכורים סיור איים ברחבי העולם וקבוצות הכדורגל האירופיות המובילות - ריאל מדריד ומנצ'סטר יונייטד הזמינו את הכורים ואת בני המשפחה למשחקים הקבוצות בליגת האלופות.

אבל הכורים שחולצו ובני משפחותיהם יודעים מהי המתנה האמיתית - החיים עצמם, האוויר הנקי והמרחב הפתוח. "הם קיבלו את חייהם בחזרה", אמרה אחותו של מריו ספולבדה, האיש שיצא שני מהמכרה הצ'יליאני ומשך אליו את תשומת הלב העולמית במהלך החודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק