הסוכנות האירופית לבטיחות בתעופה הורתה הבוקר לקרקע את מטוס הבואינג 787 - ה"דרימליינר" אחרי שארה"ב ויפן כבר השביתו את מטוסי הענק בגלל תקלה במערכת החשמל, שגרמה לנחיתת חירום ביפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברות תעופה ברחבי העולם סובלות היום משורה של שיבושים ועיכובים יוצאי דופן, לאחר שטיסות טרנס-אטלנטיות של ה"דרימליינר" באירופה, ביפן , בהודו ובארה"ב בוטלו. הרשויות ממתינות לתוצאות חקירת התקלה במערכת החשמל של המטוס היפני.

"אנו עובדים על תכנית לפתרון המצב"

האירוע שגרם לצעד החריג היה נחיתת החירום של מטוס באוינג 787 בבעלות חברת התעופה היפנית ALL NIPPON אתמול, אחרי שנדלקה בתא הטייס נורת אזהרה. "אנו עובדים על תכנית לפתרון המצב, אני מקווה שעד הערב נדע יותר", אמר דובר חברת התעופה היפנית.

חברות התעופה היפניות ובהן החברה הלאומית JAL ביטלו שמונה טיסות מטוקיו לסאן דייגו שבארה"ב, ו-1,290 נוסעים מחפשים פתרון אחר, בסיוע של חברות התעופה. 70 טיסות אחרות של ה"דרימליינר" הופנו למטוסים אחרים.

מנהלת התעופה הלאומית האמריקנית הודיעה אמש שהיא מקרקעת את מטוסי הבואינג המסחריים, עד שצוות חקירה מיוחד יקבע האם הסוללה של המטוסים בטיחותית, ובשלב זה איש לא יודע מתי הצוות יגיש את מסקנותיו.

זו הפעם הראשונה שסוכנויות הבטיחות בתעופה מפעילות צעדים כאלה מאז 1979, אז מטוס נוסעים McDonnell Douglas DC-10 התרסק בשיקאגו.