בפעם הבאה שכואבת לכם הבטן, תבדקו אם שכשאתם משתעלים יוצאים החוצה עלים ירוקים וקטנים מפעם לפעם. לא, לא מדובר בסוג חדש של וירוס, אלא בגילוי מופלא ומוזר של עץ אשוח קטן - בתוך גופו של גבר רוסי בן 28.

כשהאיש האומלל, ארטיום סידורקין, הגיע לבית החולים, הרופאים גילו גידול מסוים בריאותיו. אחרי שלמדו על הרגלי העישון של ארטיום, לא היה להם ספק - זה סרטן וזה מסוכן. הם הזמינו אותו לפגישה על שולחן הניתוחים.

ארטיום התהלך ברחובות כאיש ללא עתיד, הוא הרגיש את הסרטן גדל בריאותיו. אחרי הניתוח הוא חיכה לבשורות רעות במיוחד. אלא שהרופאים הנדהמים, ובראשם המנתח וולדימיר קמאשב, חייכו וסיפרו לארטיום את החדשות מהריאות: "זה עץ!".

לכתב הטלוויזיה הרוסית אמר חבר בצוות הרופאים כי "כשחתכנו את הריאות וראינו חלק מעץ האשוח, כמובן שהיינו מופתעים. מה זה? מה זה יכול להיות? הייתי המום!".

לאיש אין הסברים מדעיים לתופעה יוצאת הדופן. ארטיום לא זוכר שבלע או שאף עץ אשוח, וזה משהו שלא שוכחים. מומחית לענייני בוטניקה בשם אולגה בראנובה אמרה לרשת הטלוויזיה הרוסית כי עץ ירוק, ובמיוחד עץ האשוח - צריך תנאים מאוד מסויימים לגידול, תנאים שונים לחלוטין מחלל הריאות של גבר מעשן בן 28.