אי הנופש של ריאל מדריד. הדמיית מחשב (צילום: מתוך אתר הרשמי של ריאל מדריד)
מלונות פאר על אי מלאכותי. עיבוד מחשב | צילום: מתוך אתר הרשמי של ריאל מדריד

מיליארד דולר – זה סכום העתק שתשקיע ריאל מדריד בבניית אי נופש מלאכותי באיחוד האמירויות במפרץ הפרסי, שיכלול מלונות פאר, מרינה ופארק שעשועים.

אתר הנופש היוקרתי שיוקם על האי יוקם גם איצטדיון בעל 10,000 מקומות ישיבה, שיהיה המגרש הראשון בעולם שפתוח בחציו אל הים. עוד יוקמו במקום, על פי התכניות של ריאל, גם מתקני ספורט שונים, מוזיאון שיעסוק בהיסטוריה של המועדון ואזור של בתי מגורים. אתר הנופש צפוי להיפתח על פי התכניות בינואר 2015.

האי של ריאל. נופש עם כריסטיאנו? (צילום: מתוך האתר הרשמי של ריאל מדריד)
האי של ריאל. נופש עם כריסטיאנו? | צילום: מתוך האתר הרשמי של ריאל מדריד

נשיא המועדון פלורנטיני פרז הציג את התכניות הגרנדיוזיות ביום חמישי, בליווי המאמן ז'וזה מוריניו, המנהל החדש ואגדת המועדון לשעבר זינאדין זידאן, וכמה משחקני הקבוצה. "עולם הספורט וריאל מדריד מוכיחים שוב שגבולות לא קיימים וכי כדורגל הוא כלי פנטסטי לאחד בין בני אדם", אמר פרס. "זהו צעד החלטי ואסטרטגי שיעצים את החוזק של המועדון במזרח התיכון ובאסיה, אזור מפתח שבו התשוקה לקבוצה היא ברורה".

מדובר בפרויקט לא שגרתי עבור קבוצת כדורגל, אולם במידה והוא יתגלה כמוצלח – הדבר עשוי לסלול את הדרך עבור מועדונים נוספים, שינסו גם הם למצוא דרכים חדשות לעשות כסף. למנצ'סטר יונייטד, למשל, יש מגוון של מסעדות על שמה ברחבי אסיה, והיא עשויה להתעניין גם בבניית אתרי נופש דוגמת האי של ריאל.

"גבולות לא קיימים". הדמייה של הפרויקט (צילום: נתוך האתר הרשמי של ריאל מדריד)
"גבולות לא קיימים". הדמייה של הפרויקט | צילום: נתוך האתר הרשמי של ריאל מדריד

"אי הנופש של ריאל מדריד יהיה מרכז תיירותי וספורטיבי בעל מימדים וברמה הגבוהה ביותר", הוסיף נשיא ריאל הגאה. "הקומפלקס הבלתי שגרתי הזה ימשוך מיליוני בני אדם מכל העולם". למועדון הפאר מבירת ספרד יש כ-300 מיליון אוהדים ברחבי העולם, מחצית מהם רק באסיה.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק