ארכיון (צילום: solidprinciples)
סוף העולם ב-21/5? | צילום: solidprinciples

לא מחכים ל-2012: קבוצת נוצרים אמריקנים, אשר אינם משייכים עצמם לזרם כלשהו, טוענים שלפי פירושם את התנ"ך, סוף העולם קרוב - קרוב מאוד. מאז שכומר המוביל את הקבוצה הגיע באוגוסט האחרון למסקנה שהעולם יגיע לקיצו ב-21 במאי2011, נוסעים חברי הקבוצה ברחבי ארצות הברית והעולם, על מנת להזהיר את האוכלוסייה.

ראש הקבוצה הוא המהנדס בגמלאות הרולד קמפינג בן ה-89, שמאמין כי התנ"ך והברית החדשה משמשים כלוח מועדים, המכיל מידע אודות העבר והעתיד. "אין צל של ספק", אומר קמפינג, "ה-21 למאי הוא יום הדין והעלייה השמימה", לדבריו. בחישוביו לניבוי תאריך סוף העולם, כלל גם את הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, כנקודת יחס המופיעה על ציר הזמן הנבואי.

מזהירים אנשים מסוף העולם בארה"ב (צילום: AP)
מזהירים אנשים מסוף העולם בארה"ב | צילום: AP

מי שמובילה את המסע ברחבי ארצות הברית היא חיילת לשעבר בשם מארי אקסלי, שמעידה שוויתרה על הקמת משפחה "כי אין זמן", לדבריה. במקום להכות שורשים, אקסלי מובילה שיירה של קרונועים ברחבי אמריקה, המפיצה עלונים לעוברים ושבים.

התופעה החלה להתפשט מחוץ לגבולות ארצות הברית, ומיסיונרים מטעם הקבוצה יצאו לדרום אמריקה ולאפריקה על מנת להפיץ את הבשורה. אקסלי, ששירתה בעירק כחיילת בצבא האמריקני, מתכוונת לחזור לשם באמצע החודש, הפעם כדי להזהיר את החיילים במדינה. "אין לי תכניות לחזור", מספר אקסלי, "פשוט לא נראה לי שיישאר זמן", היא אומרת.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק