בנימין נתניהו לא רץ לתפקיד במערכת הבחירות האמריקנית, אבל במודעה חדשה שיוצאת למען המועמד הרפובליקני מיט רומני, משתמים ביכולת הנאום של ראש הממשלה הישראלי. מודעת בחירות חדשה שמוצגת באתר הפוליטיקו האמריקני, זה נראה כאילו לראש הממשלה הישראלי - יש תפקיד חשוב מאוד במרוץ לבית הלבן.

במודעה לא מופעים פניהם או שמותיהם של המועמדים אובמה או רומני, אלא רק נתניהו וכתובות נאצה נגד התנהלות הממשל הנוכחי. את המודעה פרסמה קבוצת שמרנים מארגון "אמריקה הבטוחה" שתומכים במועמד השמרני - רפובליקני מבלי לחשוף את מקורות המימון שלהם.

הסרטון מופץ במיוחד בפלורידה - מקום מושבם של הרבה מאוד מצביעים יהודיים, במדינה שמוגדרת כמתנדנדת. המועמד הרפובליקני הגיע לשם כדי לנסות ולשכנע את המצביעים בני דת משה - שהוא יהיה נשיא טוב בהרבה לישראל, רומנ י חוזר וטוען שיעבוד עם נתניהו ולא נגדו בנושא הגרעין האירני.

מיט רומני מציג חביבות (צילום: רויטרס)
עזרה מידידים? רומני | צילום: רויטרס

על פי הפוליטיקו, רומני ואנשיו שסובלים מהאטה התקצוב הקמפיין משקיעים מיליון דולר במסע לשכנוע התושבים במיאמי, פאלם ביץ' ובפורט מאיירס. נתניהו נקלע בשבועות האחרונים לסוג של סכסוך מתוקשר מול הבית הלבן סביב הקווים האדומים שהוא מבקש מהממשל האמריקני למתוח, אמירתו בנוגע למוסריות ארצות הברית מלפני שבועיים עוררה זעם רב בוושינגטון.

במהלך החג, נתניהו התראיין במספר רשתות אמריקניות, שם הוא דווקא אמר דברים מתונים יותר והדגיש שהוא לא תומך באף מועמד, אבל קרבתו לאחד התומכים של רומני - המיליארדר שלדון אריסון שתרם עשרה מיליון דולר למועמד הרפובליקני וקבלת הפנים החמה שראש הממשלה העניק בחודש יולי האחרון לרומני בירושלים - מציגה אותו כבן ברית טבעי לדעותיו של ראש הממשלה.