רמת הקרינה סמוך למיכל שמכיל את המים הנגועים בכור הגרעיני בפוקושימה קטלנית ומסוגלת להרוג אדם שנחשף אליה תוך ארבע שעות - כך מזהירים היום (א') בחברת Tepco, שמפעילה את הכור. בחברה טוענים כי שנתיים וחצי אחרי האסון הצונאמי שפגע בחופי יפן וגרם לדליפה הגרעינית, רמת הקרינה זינקה לרמה הגבוהה פי 18 מהרמה המותרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש שעבר החברה המפעילה את הכור חשפה שמיכל המים בכור דולף. רמת הסיכון, על פי הרשויות ביפן, עלתה מרמה 1 לרמה 3 - על פי סולם מדידת הקרינה הבינלאומי. הכור בצפון יפן נהרס על ידי הצונאמי ב-11 במרב 2011, שהביא לפינוי של 160 אלף בני אדם. כתוצאה, התפשט זיהום רדיואקטיבי באוויר, בים ובמוצרי מזון.

הדייגים באזור פוקושימה טענו החודש שהדגה לאורך החופים נעלמה בגלל התוצרת המזוהמת. המדינות סביב יפן - סין, טיוואן ודרום קוריאה הביעו חשש מהדליפה והפסיקו לייבא את מוצרי הדיג מיפן.

יפן משקיעה מיליארדים בניסיון השיקום 

על פי כותרות העיתונים ביפן, איש לא יודע כיצד להביא את המשבר הזה לסיומו. הממשל ביפן הזמין מומחים מכל רחבי העולם כדי לסייע לו בהתמודדות עם הדליפה המסוכנת. יפן גם טוענת שהיא משקיעה 3.6 מיליארד דולר כדי "לנקות את האתר".

הרגולטור הממשלתי בנושא הגרעין הביע חשש שהאסון נמצא מעבר ליכולת ההתמודדות של חברת TEPCO. שר החוץ היפני פומיו קישידה ביקר לאחורנה באתר צ'רנוביל באוקראינה (האתר שבו אירע אסון גרעיני ב-1986) בתקווה ללמוד לקחים שיסייעו לארצו.