מאות אלפי חיפושיות השתלטו על עיירה בהרי קולורדו. מדובר בחרק המכונה בארצנו 'פרת משה רבנו' - אמנם חרקים חמודים בסך הכול, אבל גם חרקים שיודעים להעביר מחלות.

הראשון שזיהה את הפלישה היה ילד אחד בן ארבע שזעק "חיפושית" לפני כשבוע. אחר כך הוא ראה עוד שתי חיפושיות, אחרי כן עוד עשרים ואז - שיטפון ממשי של חרקים אדומים.

תמונות שצולמו במקום מספרות את סיפור הפלישה. החיפושית נמצאת בכל מקום, אפילו על העצים. התמונות צולמו מראש הר קרוב וניתן לראות בהן את הנוף האדום עוצר הנשימה: העצים מכוסים בשכבת חיפושיות, והאדמה, הצמחים - הכל רוחש וגועש חיפושיות משה רבנו.

התושבים מסרבים לחשוף את שם העיירה

במפתיע, התושבים דווקא מרוצים מנוכחותם של החיפושיות האדומות עם הנקודות הירוקות ומנסים שלא להטריד אותן במנוחתם. עד כדי כך אוהבים התושבים את החברים האדומים, שהם סירבו למסור לתקשורת את שם העיירה בה התבצעה הפלישה. תושבי העיירה הסכימו לתת לכתב לצלם את המקום רק לאחר שהבטיח לא לחשוף את המקום.

המון אמונות טפלות רווחות בעולם לגבי החיפושיות האלו. על פי אחת האמונות, מי שישחרר חיפושית יזכה בתמורה להגשמת משאלתו. אמונה אחרת טוענת כי אדם ההורג פרת משה רבנו יביא על עירו יום גשום לחלוטין. על אף רצונם הטוב של התושבים, גם הם מתקשים שלא לרמוס את החיפושיות החביבות - מה שאומר שאולי כדאי להם להוציא את המטריות מהבוידעם.

עוד כמה חיות שהתארחו אצלנו:

מה גורם לחתולים להיצמד למסך

אירן: הכירו את החרק ששרד

ארה"ב: הכירו את החרק שלא שרד

גורת הפנדה שמשגעת את תאילנד

התקשרה למשטרה: "האוגר שלי ברח"

מי הכלב המכוער בעולם?

הקוף שהטיל את מימיו על מנהיג זמביה

הכירו את הקרפד הביוני