שעות קשות במיוחד עברו על הסטודנטים בקמפוס המכון הטכנולוגי MIT שבקיימברידג' הסמוכה לבוסטון. הנהלת הקמפוס הכריזה על מצב חירום בעקבות תקרית ירי שבמהלכה נהרג שוטר. המשטרה עצרה עד כה שני חשודים בביצוע המעשה וכעת נבדקת האפשרות שקיים קשר בין התקרית לבין פיגוע הטרור בבוסטון שהתרחש מוקדם יותר השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הלילה, כשברקע האווירה המתוחה האופפת את אזרחי ארה"ב מאז הפיגוע בבוסטון, המשטרה האמריקנית וכוחות הבולשת הפדרלית נכנסו לשטח הקמפוס לאחר שהנהלת MIT דיווחה על תקרית הירי שהתרחשה בשטחה. כוחות הביטחון הקיפו את הבניין בו דווח כי התבצעה התקרית. על פי הפרסום, שוטר נפצע אנוש במהלך חילופי אש מול היורה וזמן קצר לאחר מכן מת מפצעיו.

הנהלת הקמפוס הורתה לסטודנטים להישאר במגורים

במקביל, הנחתה הנהלת המוסד את הסטודנטים ברחבי הקמפוס להסתגר במגוריהם ולהימנע משהייה מיותרת מחוץ להם. על פי הדיווחים, כוחות גדולים של שוטרים סיירו בתוככי הקמפוס וברחובות הסמוכים לו בכדי לאתר את היורה.

על אף המצוד הנרחב שניהלו הכוחות, טרם התברר אם יש קשר בין תקרית הירי ב-MIT למקרים אחרים כמו גם פיגוע הטרור במרתון בוסטון. רק לאחר מספר שעות מאז התקרית דיווחה סוכונות הידיעות "רויטרס" כי המשטרה הצליחה לעצור חשוד בירי, אשר לו עבר פלילי וכי הנהלת המכון הודיעה לסטודנטים כי הם יכולים לשוב לשגרה. זמן קצר לאחר מכן, דיווחה רשת CNN כי כוחות הביטחון האמריקניים עצרו חשוד נוסף בירי בקמפוס.