חשש כבד בנורווגיה לחייהם של עשרות צעירים באי אוטויה. עד כה ידוע על 85 הרוגים בטבח הרצחני, אך ישנם עשרות נעדרים שניסו להימלט מאש הטרוריסט אנדראס ברינג ברייויק ונסו לעבר המים.

באוסלו הושהו החיפושים אחר גופות נוספות מחשש למטענים נוספים שהוטמנו במקום, וכן מחשש לקריסת בנייני ממשלה שנפגעו אמש.

הנורווגים שלחו בשעות אחר הצהריים צוללנים שמחפשים גופות בקרקעית הים. "הלכנו לאכול בחדר האוכל ושמענו מהומה מכיוון המים", סיפר עד ראייה לערוץ 2 הנורווגי. "אנשים שאלו מה קורה, חשבו שאולי בלונים התפוצצו ואז הבנו שפשוט יורים באנשים".

הוא המשיך וסיפר: "אנשים קפצו מהחלונות ורצו לכל הכיוונים. רוב האנשים רצו למים ותפסו מחסה בין הסלעים". על אנדראס ברינג ברייויק, שירה לעבר הצעירים סיפר: "הוא לבש מדי שוטר וניסה ליצור רושם שבא לעזור לנו. הוא צעק לנו 'בואו לכאן' וירה בנו עם רובה צלפים. היה כאוס מוחלט".

רכש שש טונות דשן כימי

רשת לאספקת ציוד חקלאי בנורווגיה, דיווחה לאחר האירוע כי בחודש מאי האחרון הגיע ברוויק ורכש שישה טונות של דשן. הרשת העבירה את המידע למשטרת אוסלו החוקרת את מסע הטבח באי אוטויה ואת הפיצוץ בסמוך לבניין הממשלה. על פי החשד, השתמש ברייויק בכמות הדשן הגדולה על מנת להכין את חומרי הנפץ לפעולת הטרור.

במקביל, מדווחים גורמים המקורבים לחקירה כי ברייויק, בן 32 מאוסלו, משתף פעולה עם חוקריו. מפרטי חקירה ראשוניים שפורסמו עולה, כי ברייויק נהג לגלוש באתרים נוצריים ובאתרי ימין קיצוניים.

נכון לעכשיו, ישנם 92 בני אדם שנהרגו בפעולת הטרור הקשה. שבעה מהם נהרגו בפיצוץ בסמוך לבניין הממשלה, בעוד 84 האחרים, ברובם בני הנוער, נטבחו על ידי ברייויק בעצמו על האי אוטויה הסמוך לאוסלו, שם התקיים כנס של צעירי מפלגת השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק