היום גזר הדין, שלוש הצעירות שנחטפו (צילום: צילום מסך)
"מודות לציבור על העידוד והתמיכה". החטופו | צילום: צילום מסך

שלוש הנשים שהוחזקו בקליוולנד במשך עשור פרסמו הלילה וידאו ביו טיוב בו הן מודות לציבור על העידוד שנתן והתמיכה הכלכלית שמאפשרת להן להתחיל את חייהן מחדש. אמנדה ברי, ג'ינה דה-ג'יזוס ומישל נייט שברו את שתיקתן אחרי חודשים בסרטון שנמשך שלוש דקות ושלושים שניות. הן אומרות ש"התמיכה והתפילות של בני המשפחה, של החברים, סייעה לנו לשקם את חיינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 

הנשים נחטפו בין השנים 2002 עד 2004 כאשר הן היו בנות 14,16 ו-20. הגבר שחטף אותן, תושב קליוולנד אריאל קסטרו טען בבית המשפט שהוא חף מפשע בכל 329 האישומים נגדו. אישומים שמייחסים לו את חטיפת הנערות מהרחוב והחזקתן בשבי בביתו בן שתי הקומות.

"לא אתן למצב הזה להגדיר את מי שאני" 

_OBJ

קסטרו, נהג אוטובוס לשעבר, בן 52, הביא לעולם יחד עם ברי ילדה בת 6. כמו כן הוא אנס והרעיב את הבנות, וגרם להן להפיל את עובריהן. הוא נעצר ב-6 במאי, אחרי שברי פרצה את דרכה החוצה מהבית שהיה כלאה וקיבלה את עזרת אחד השכנים.

בסרטון הנשים טוענות שהן בונות לעצמן עכשיו חיים חדשים. "אמנם חזרתי מהגיהנום, אבל עכשיו אני מספיק חזקה לחצות את הגיהנום עם חיוך על פני, להחזיק את ראשי גבוהה", מקריאה נייט מהדף. "לא אתן למצב הזה להגדיר את מי שאני, לא אהפוך לאישה ששונאת".

הוריה של דה-ג'יזוס, פליקס וננסי רויז, הקימו קרן סיוע לנפגעי אירועי חטיפה מהסוג הזה. היום הם קוראים לכל מי שסבל או סובל מנסיבות דומות לפנות אליהם.