המחאה לשחרור הבנות שנחטפו בשנה שעברה (צילום: sky news)
הפגנה לשחרור הנערות. ארכיון | צילום: sky news

הצבא הניגרי דיווח הלילה (שבת) כי 200 נערות שנחפו על ידי ארגון הטרור בוקו חארם, אותרו בצפון המדינה. למרות שאותר מיקומן של הנערות, שחרורן מהשבי צפוי להיות לא קל כלל ועשוי להימשך ימים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנערות אותרו כשהן מפוזרות בשלושה מחנות בצפון ניגריה, סמוך לימת צ'אד. לפי בכירים בצבא הניגרי שסיפקו את הדיווח לעיתונים המקומיים, המקום מרוחק כ-320 קילומטרים מהאזור בו נחפטו הנערות.

יותר מ-200 הנערות נחטפו מבית ספרן לפני כחמישה שבועות. מי שלקח אחריות על החטיפה הינו ארגון הטרור האיסלאמי המסונף לאל-קעידה - בוקו חארם, ארגון אשר הוכנס לאחרונה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם לרשימה השחורה של ארגוני הטרור.

חטיפת הנערות הובילה למחאה חסרת תקדים ברשת האינטרנט במטרה להוביל לשחרורן. רבים מעולם הבידור והפוליטקיה הצטרפו לקמפיין שקרא לשחרר את הנערות. בין אותם מוחים הייתה גם אשת נשיא ארה"ב מישל אובמה שהצטרפה למאבק וגם בישראל שרת התרבות והספורט לימור לבנת ומספר חברי כנסת נוספים נרתמו גם הם לקמפיין.

התגייסה למען הבנות. מישל אובמה (צילום: sky news)
גם מישל אובמה הצטרפה למחאה. ארכיון | צילום: sky news

בתחילת השבוע שעבר נחשף לראשונה סרטון של הבנות המתעד 130 מהן בשבי. בסרטון אומר למצלמה מנהיג בוקו חראם, אבו-באקר שקאו, שהוא יחזיק בבנות החטופות עד שישוחררו אנשיו הכלואים בבתי הסוהר במדינה. הממשלה בניגריה הודיעה כי לא תיענה לדרישה. מדובר בתיעוד ראשון של הבנות החטופות בשבי החוטפים, שמעיד על מצבן ומספק תשובות - ולו חלקיות - לבני משפחותיהן המודאגים של הבנות.