מי יעצור את החות'ים בתימן? (צילום: AP)
הכנות אחרונות לקראת מעבר? | צילום: AP

האם דליפה בגג כנסיה אתיופית תחשוף את ארון הברית האבוד בפני האנושות? מאמיניה של כנסיה קטנה במרכז אפריקה טוענים כי הארון הקדוש, המוזכר בתנ"ך ומכיל את עשרת הדיברות שניתנו למשה במעמד הר סיני, מוחזק אצלם בסודיות במשך עשרות שנים - אך בקרוב ייתכן שהוא יוצג לעולם.

לטענת אנשי הכנסיה האתיופית, הספר הקדוש מוחזק בכנסית "סנט מרי מציון" משנת 1960, לאחר שעבר טלטולים במשך מאות ואלפי שנים. לאיש אסור לראות את החפץ הקדוש, מלבד נזיר אתיופי קשיש שלא עזב את הכנסיה במשך יותר מ-50 שנה, ולא מזניח את הארון לרגע.

ואולם, למרות הניסיונות לשמור אותו רחוק מעין הציבור, דליפה שהתגלתה בגג המבנה עשויה להביא להעברתו של הארון למקום אחר, בטוח יותר מהגשם.

טים האקינס בן ה-54, הכותב ומצלם עבור מדריך הטיולים "לונלי פלאנט", ביקר לאחרונה בכנסיה וטוען שהיא במצב ירוד ושעבודות שיפוץ המקום כבר החלו. האקינס טוען שבעוד שלושה חודשים הארון יעבור דירה, אי שם בתחילת 2012. העברתו של הארון תיאלץ את הנזירים לחשוף את החפץ האגדי לקהל הרחב.

פנטזיה בקרב ארכיאולוגים ותסריטאים

האם אתיופיה מחזיקה סוד? (צילום: רויטרס)
האם אתיופיה מחזיקה סוד? | צילום: רויטרס

על פי המסורת, ארון הברית שנקרא גם "ארון העדות", הובא על ידי דוד המלך לירושלים ובנו שלמה העביר אותו לבית המקדש הראשון. הארון נשאר שם עד פלישת הבבלים במאה השישית לפני הספירה.

מאז, הפך הארון לפנטזיה הפרועה של ארכיאולוגים ובמאים הוליוודים, שיצרו בין היתר את הסרט הראשון בסדרת אינדיאנה ג'ונס שיצא בעקבות ארון הברית האבוד. האם הוא באמת קיים במציאות? נצטרך כנראה לחכות לשיפוץ בכנסיה האתיופית כדי לגלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק