מתכנן איחוד בשנת 2020. צוקרברג (צילום: רויטרס, חדשות)
כועס על הממשל. מארק צוקרברג, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג אומר כי הוא שוחח עם נשיא ארה"ב אובמה והביע בפניו תסכול בעקבות מה שהוא מכנה הנזק ארוך הטווח שגורם הממשל האמריקני באמצעות תוכניות הריגול שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפרסום בעמוד הפייסבוק שלו, כתב צוקרברג כי הוא "מבולבל ומתוסכל בעקבות הדיווחים החוזרים על התנהגות הממשל האמריקני. כשהמהנדסים שלנו עובדים ללא הרף לשפר את הביטחון, אנו מדמיינים כי אנו מגנים על עצמינו מפני פושעים, לא מפני הממשל שלנו".

למרות שצוקרברג לא נקב בשמה של הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי (NSA), הפרסום שלו מגיע יום אחרי דיווחים לפיהם הרשות חדרה לאחד מהשרתים של הרשת החברתית הענקית למטרות ריגול ומעקב. הדיווח מבוסס על מסמכים שהודלפו על ידי איש הרשות לשעבר, אדוארד סנואודן שקיבל מקלט מדיני ברוסיה.

ה-NSA: "אנו פועלים בדרכים חוקיות בלבד"

אולי המדליף האמריקני? סנואודן (צילום: AP)
המדליף אדוארד סנואודן | צילום: AP

ה-NSA עצמה טענה כי ההדלפה לא מדויקת: "הרשות משתמשת בטכנולוגיות רק כדי לתמוך בפעילויות חוקיות ובפעולות ראויות של מדינות אחרות, וכל הפעילויות חייבות להיעשות בתיאום עם רשויות אחרות", פרסמה הרשות בעקבות ההדלפה של סנואודן.

מהבית הלבן נמסר כי הנשיא אכן שוחח עם צוקרברג בעקבות "דיווחים בתקשורת על פעילויות לכאורה שביצעו סוכנויות המודיעין של ארה"ב", אך לא נמסר מידע נוסף. צוקרברג עצמו סיים את ההודעה שלו במשפט "צריך שקיפות מוחלטת בפעילויות של הממשלה, אבל נראה כי ייקח הרבה מאוד זמן עד שזה יקרה", כתב.