ככל שנוקפות השעות מאז טביעת ספינת התענוגות "קוסטה קוהקורדיה" סמוך לחופי איטליה, כך הולכות ומצטברות עדויות הניצולים - שחלקן תועדו וצולמו ברגעי האימה. אחד מבין 4,000 הנוסעים שהיו על הסיפון הנציח את הנוסעים אחוזי בהלה נדחקים אל תוך ספינות ההצלה, בדרכם לחוף מבטחים באי סמוך.

רוב הנוסעים שחולצו, הועברו אל היבשה בסירות גומי. אחדים מהם שחו לחוף לבושים בחליפות הצלה. מניין ההרוגים הרשמי עדיין עומד על שלושה בני אדם, אולם 50 מוגדרים נעדרים ו-70 נפגעו.

יותר מ-30 שעות מאז שעלתה הספינה על שרטון הצליחו הבוקר צוותי החילוץ באיטליה ליצור קשר עם אחד הלכודים - שניצל.

שעון החול אוזל: עדיין נמצאים ניצולים

גם אלו שנחלצו מזירת האסון התקשו להירגע: בתחילת הסרטון מורגש המתח היטב, כשקולה של ילדה נשמע כשהיא זועקת חסרת אונים לאביה, אחרי שכבר הגיעו לחוף. התיעוד צולם על ידי נוסעת שניצלה, עלתה אל שובר גלים בעוד שהספינה החלה לשקוע אל המצולות.

ספינת הפאר שטבעה (צילום: רויטרס)
הקוסטה קונקורדיה - הבוקר | צילום: רויטרס

מאיר שטרית, ישראלי שהיה על סיפון האנייה האיטלקית, חגג בה את יום הולדתו עם אשתו. על הרגעים שבהם החלה ההפלגה להשתבש הוא סיפר: "אמרו לנו כל הזמן שיש תקלה ואחד הגנרטורים נשרף. אחרי מספר דקות הבנתי שמשהו לא בסדר והחלטנו לרוץ לחדרים ולקחת את ערכות ההצלה. אז כולם היו כבר בהיסטריה".

"הגענו לקומה הרביעית ומשם פינו אותנו בסירות הצלה", הוא גולל את האירועים הדרמטיים. "שטנו משם למזח שהיה ממש קרוב. ראיתי את האורות של הבתים והבנתי שפה זה לא טיטאניק, אבל היה מפחיד מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק