מי פגע במשרדי קרן המטבע הבינל"א ? (צילום: רויטרס)
משטרת פריז חוקרית, ארכיון | צילום: רויטרס

דרמה לילית בעיר האורות: שמונה רעולי פנים חמושים ברובי קלצ'ניקוב תקפו אמש (א') שיירה של אנשי שגרירות סעודיה בצרפת שהיו בדרכם לשדה התעופה בפריז. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בצרפת, החשודים במעשה נמלטו מהמקום עם מה שהוגדר כ"מסמכים רגישים" ושלל בשווי 250 אלף אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקשורת הצרפתית מתארים את תקיפת השיירה, שבה ככל הנראה היה גם אחד מהנסיכים הסעודים, כפעולת קומנדו לכל דבר. על פי ממצאי החקירה הראשוניים, החמושים שנשאו בשני כלי רכב שונים, נופפו ברובי הסער שנשאו וכך אילצו את השיירה לעצור בצד הדרך. הנוסעים הונחו לצאת מכלי הרכב היוקרתיים, שאחד מהם נגנב על ידי השודדים יחד עם השלל המסתורי.

זמן קצר לאחר התקרית, מצאה המשטרה את כלי הרכב הגנוב כשהוא שרוף לחלוטין, ככל הנראה מתוך כוונת השודדים להשמיד ראיות. בשוד המתוחכם, שנראה יותר כאילו נלקח מסרט הוליוודי, לא נורתה ולו ירייה אחת. בשלב זה לא ברור מה הכילו המסמכים שנלקחו מכלי הרכב והאם הם היוו את המוקד לפעולה.

המחלקה לחקירת פשע מאורגן בפריז פתחה בחקירת המקרה, ועל פי הערכות ראשוניות לחברי החוליה היה מידע מוקדם על השיירה. הנסיך הסעודי, אחד מבין יורשי עצר רבים עדיין לא זוהה, וכעת עוקבים בצרפת בעניין רב אחרי המקרה.