תמונות שנקלטו במצלמות האבטחה בשוודיה מציגות שוד מתוחכם שנראה כמו מבצע קומנדו. השודדים החמושים השתמשו במסוקים וכלים מתוחכמים כדי לפרוץ לחדר כספות בסטוקהולם, וחמקו עם ארבעה מיליון יורו.

תיעוד השוד - שהתבצע בשנה שעברה הגיעו היום לידי התקשורת השוודית. בתמונות ניתן לראות את השודדים לבושים שחורים ועוטים מסיכות על פניהם כשהם חודרים מבעד לגג הזכוכית של בניין הכספות. הם שברו את הזכוכית וחדרו פנימה בעזרת חומר נפץ ומסור חשמלי, היישר לאולם בו מאופסנים סכומי כסף, חפצים ומתכות יקרות.

תוך זמן קצר, הם עזבו את הבניין בבירה השוודית כשברשותם ארבעה מיליון יורו, והעבירו את הכסף למסוקים. כעת הרשויות מתכוונות להגיש כתבי אישום נגד עשרה אנשים שנתפסו בחשד למעורבות בשוד הזה. בחודש הבא ייפתח משפטם, ובו הם יאלצו בין היתר לתת הסברים גם לתמונות שנחשפו היום.

המסוקים שבעזרתם נמלטו ממקום השוד נמצאו מאוחר יותר בשדות פתוחים מחוץ לסטוקהולם. על פי הדיווחים של התקשורת השוודית, הם לא הספיקו לבזבז חלק ניכר מהכסף שגנבו. אם תהיתם איך הם נתפסו בסופו של דבר, התקשורת השוודית מדווחת כי הטבע האנושי הוא שהוביל ללכידתם. על פי הדיווחים, ריבים בין חברי החוליה ומספר הלשנות, גרמו בסופו של דבר למשטרה לעלות על עקבות הכנופיה המתוחכמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק