רץ, שחה, רכב וזרק כדורים לאוויר. סלטר (צילום: YOUTUBE)
לעשות ג'אגלינג - וטריאתלון | צילום: YOUTUBE

כל מי שניסה להשלים ריצת מרתון או טריאתלון ונכשל, יכול להרגיש לא בנוח לצד ג'ו סלטר מפלורידה. לא רק שהוא סיים את הטריאתלון בהצלחה מלאה, ג'ו עשה זאת תוך כדי להטוטי כדורים - לאורך כל מסלול האתגרים המפרך. 

סלטר, יועץ חינוכי בן 31 מפנסקולה שבפלורידה, הצליח לשבור לאחרונה את שיא העולם בלהטוטנות כדורים (ג'אגלינג) במהלך טריאתלון - זאת מכיוון שהוא היחיד בעולם שניסה. 

מסלול הטריאתלון כולל צליחה של 402 מטרים בשחייה, וג'ו עשה זאת תוך כדי זריקה ותפיסה של שלושה כדורים באוויר. סלטר לא התעייף, ולאחר מכן רכב 26 קילומטרים על אופניים כשביד אחת הוא מקפיץ שני כדורים וביד השנייה אוחז בכידון. בחלק האחרון של המירוץ רץ הספורטאי 6.4 ק"מ , כשידיו מלהטטות בשלושת הכדורים עד הישורת האחרונה.

"חברים מקהילת הלהטוטנים צחקו עליי"

כשחצה את קו הסיום, השעון נעצר על שעה ו-57 שניות - בזמן מהיר מאוד גם עבור מתחרה טריאתלון עם ידיים חופשיות. סלטר, אשר החל ללהטט בכדורים מאז שהיה בן 8, החל לשלב את התחביב עם ריצה משנת 2008 וסימן לעצמו מטרה: להשלים את מירוץ הטריאתלון תוך כדי להטוט לאורך כל הדרך.

"הרבה מאוד זמן חברים מקהילת הלהטוטנים צחקו עלי", אמר סלטר בראיון לאתר "האפינגטון פוסט". "לפני 10 חודשים התחלתי להתאמן כדי להוכיח שאני יכול לעשות את זה".

סלטר הוא גיבור מקומי בקרב קהילת הלהטוטנים בפלורידה, אשר מונה בין 500-800 אנשים. לטענתו, ביצוע להטוטים תוך כדי רכיבה על האופניים היא משימה קשה רק כאשר צריך להעביר הילוכים, ואילו בריצה לא קיים הבדל רב. "בשחייה זו משימה קשה יותר", אמר סלטר והוסיף: "צריך לעבוד קשה מפני שאתה משתמש רק ברגליים ובנוסף, השחייה במי ים קשה יותר. זה לא דומה לשחייה בבריכה".


רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק