האש חזרה לבנגקוק, ארכיון (צילום: רויטרס)
האש חזרה לבנגקוק, ארכיון | צילום: רויטרס

תאילנד בוערת: קצין משטרה תאילנדי נהרג מירי לראשו במהלך מבצע של הרשויות לפינוי המפגינים נגד הממשלה מרחובות הבירה בנגקוק - כך מדווחים כלי התקשורת במדינה. "שוטר אחד מת ו-14 אנשי חוק נוספים נפצעו", סיפר בכיר במשטרת תאילנד לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר מכן דווח על הרוג נוסף בעימותים - מפגין בן 52, שנורה למוות. המרכז הרפואי "אראוון" בבירה, שאוסף מידע מכל גורמי הרפואה בעיר, דיווח כי המפגין נהרג והמאמצים להצלתו נכשלו. גבר בן 29, שעל פי הערכות השתייך למפגינים, נורה למוות אף הוא בהמשך העימותים האלימים.

בחודשים האחרונים מאיימת המחאה על הסדר במדינה השלווה, כשעוד ועוד מפגינים יוצאים לרחובות וקוראים להחליף את ראשת הממשלה יינגלוק שינאווטרה, אחותו של ראש הממשלה לשעבר ת'קסין שינאווטרה, שהודח והוגלה בעקבות פרשת שחיתות. בימים האחרונים יצאה המשטרה למבצע רחב היקף שמטרתו לפנות את המפגינים, אך אלה לא נרתעו מהכוחות בשטח.

במוקד פעילות המשטרה, ניסיון לתפוס בחזרה את השליטה על מספר מבנייני הממשלה הנצורים בימים האחרונים על ידי המפגינים שצובאים עליהם. כתוצאה מהעימותים נפגעו לפחות 25 מפגינים ועוד עשרות נעצרו.

מדובר בגל המעצרים הגדול ביותר מאז החלו ההפגנות ההמוניות לפני יותר משלושה חודשים. על פי דיווחים מהמדינה, השוטרים שהגיעו למקום היו חמושים באלות, חבשו קסדות וירו כדורי גומי לעבר המפגינים. בשלב זה לא ברור מה הגורם למות השוטר - ירי של המפגינים או אש ידידותית של כוחותיו.

כעת נראה שגם האירוע האלים הזה לא מרתיע את המפגינים, שדחו את דרישת המשטרה לעזוב את המקום, והזהירו כי ישפכו דליי מלט ויציבו שקי חול כדי לחסום לחלוטין את הכניסה למתחם. "המעצרים לא ישפיעו עלינו, רצון העם חזק מהכל", אמרו מנהיגי המחאה.