דול קים - דוגמנית שהתאבדה (צילום: AP)
דוגמנית העל דאול קים. טרגדיה בעולם האופנה | צילום: AP

מעריציה וחבריה של דוגמנית העל הקוריאנית דאול קים עדיין המומים מהתאבדותה הפתאומית בתלייה בדירת היוקרה שלה בפריז, אבל כעת מתברר שהיא "זעקה לעזרה" ונאבקה בדיכאון במשך חודשים ארוכים.

הדוגמנית בת ה-20, שכיכבה בשורה של קמפיינים חובקי עולם למעצבי אופנה מובילים בניו יורק, מילאנו ופריז, נמצאה מתה לאחר שהשאירה הודעות באתרי אינטרנט לפיהן היא היתה "בודדה ומדוכאת". נראה שלמרות ההצלחה הבינלאומית שלה, היא יותר מרמזה בפורומים שונים ברשת על רצונה העז לשים קץ לחייה.

כך למשל כתבה ב-5 בנובמבר: "כבר הפנמתי שאני לא קשורה לאיש ולשום דבר. כמה שאני מרוויחה – ככה אני יותר בודדה... אני מרגישה כמו רוח רפאים". בכניסה האחרונה שלה לאינטרנט, ביום חמישי האחרון, כתבה בבלוג שלה כי "אני רוצה לדקור את עצמי, להתראות לנצח".

כמה ימים קודם היא עוד נשמעה טוב יותר. "עזבתי את סיאול והגעתי לפריז", כתבה דאול קים ב-30 באוקטובר, "אני שמחה!", וביום למחרת כתבה: "מספיק לברוח ממשהו או ממישהו או מעצמי".

"היא היתה טופ-מודל אמיתית"

אין תמונה
דאול קים בימים טובים יותר
אלא שההודעות האופטימיות הללו פינו את מקומן במהרה לאבל כבד. ביום שישי הודיעו סוכנויות הדוגמניות בהן עבדה על מותה הטראגי של הדוגמנית. הנציגים שלה בפריז מסרו כי "היא היתה טופ-מודל אמיתית וחברה טובה של כולנו". חבריה ומשפחתה של קים הגיעו לפריז לאחר מציאת הגופה כדי  לקחת חלק בחקירת המשטרה, וכדי להביא בהמשך את ארונה של הדוגמניות לקבורה במולדתה.

שיעור ההתאבדויות בקוריאה הדרומית הוא אחד מהגבוהים ביותר בעולם, ולאחרונה אירעו בה מספר התאבדויות שזכו לסיקור נרחב בתקשורת העולמית, בהן מותו של הנשיא לשעבר רו מו-היון, שהתאבד לאחר שנחשד בפרשיית שחיתות חמורה, וכן צ'וי ג'ין-סיל, אחת מהשחקניות המפורסמות במדינה.