לוחמים במאלי (צילום: רויטרס)
מאלי: יוצאים לקרב פנים מול פנים | צילום: רויטרס

הלחימה במאלי נמשכת ונראה כי צרפת הולכת להכניס גם כוחות קרקעיים למדינה האפריקנית. מפקד הצבא הצרפתי אמר שהכוחות נערכים לפתוח בקרב קרקעי עם לוחמי אל קעידה במהלך היום. האדמירל אדוארד גאולאוד אמר שכבר במהלך הלילה החלה פריסת כוחות לקראת מתקפה במרכז מאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חלקה הצפוני של מאלי, קולוניה צרפתית לשעבר במערב אפריקה, נשלט בידי גורמים איסלאמיים קיצוניים בשנה האחרונה. עד אתמול, צרפת סיפקה סיוע לכוחות הצבא של מאלי ותקפה מהאוויר. מהלך קרקעי מהווה עליית מדרגה משמעותית בהתערבות הצרפתית בנעשה במדינה.

ארגונים המזוהים עם אל קעידה כמו ה"ג'יהאד האיסלאמי של המגרב" ואחרים נשבעו לנקום בצרפת, בשטחה, על הפעולות של הצבא הצרפתי במדינה.

מאלי תהפוך לאפגניסטן של פרנסואה הולנד?

מאלי , שנה תחת מלחמת אזרחים (צילום: רויטרס)
מאלי , שנה תחת מלחמת אזרחים | צילום: רויטרס

"אנו נערכים עכשיו על הקרקע", אמר האדמירל גאולאוד. "ננהל קרב ישיר כבר בשעות הקרובות". בעוד צרפת משלשת את מספר הכוחות במדינה ליותר מ-2,000 חיילים, ארה"ב ובריטניה מספקות כרגע רק תמיכה לוגיסטית. עם זאת, במסגרת הסכמים בינלאומיים המעורבות של חברות נוספות בברית נאט"ו עשויה להעמיק.

הלילה פורסם שאנשי הג'יהאד האיסלאמי מצליחים להשתלט על ערים נוספות במאלי. המבצע הצרפתי הצליח להבריח את אנשי הארגונים המיליטנטים לאזור צפון המדינה.

המלחמה שמשתוללת במאלי, גורמת לאלפים מתושבי המדינה לנסות ולברוח אל המדינות השכנות - צ'אד, מאוריטניה ואלג'יריה. בקהילה הבינלאומית ובצרפת חוששים שהמבצע הצבאי, שאמור היה להימשך זמן קצר, יגרור את הצרפתים ובני בריתם ללחימה ארוכה - בדומה לזו שבאפגניסטן או בעיראק.