מפלצת - או זיוף? (צילום: Reddit)
מפלצת ענק או הטעיה? | צילום: Reddit

תמונה שהועלתה לאתר reddit מעוררת ויכוח סוער ברשת: האם מדובר בתנין הגדול ביותר שתועד אי פעם - או בזיוף? גולש בשם "קוהילו" העלה לאתר את התמונה, של תנין בגודל שמתאים יותר לדינוזאור וכתב: "הם תפסו אותו בעיר הולדתו של אחד מחבריי באפריקה".

הגולשים הסקפטים מיד הגיבו ש"הפרספקטיבה מטעה" ולטענתם, התנין קרוב הרבה יותר למצלמה מאשר האנשים בתמונה וכך נוצרת אשליה אופטית.

"אני סופר את האנשים שם וזה נראה שהתנין הזה באורך של יותר מעשרה מטרים, גם תניני הנילוס הגדולים ביותר מגיעים רק ל-6 מטרים וחצי", כתב אחד הגולשים, וגולש אחר שאל: "מדוע אף אחד מהאנשים לא שם את ידו על התנין כדי שנדע מה המרחק של התנין מקבוצת האנשים?".

סוכנות הידיעות AP טוענת שעל הקרקע, לפני התנין, ניתן לזהות בדל סיגריה ועל פי ההשוואה בינו לבין התנין - אורכו של הטורף לא עולה על שישה מטרים.

חלק מהגולשים נתנו חופש לדימיון וכתבו: "מעניין איך צדים כזה תנין עצום". על פי המידע שליווה את התמונה, שנטען כי צולמה בצפון זימבבואה, על גבול מוזמביק, המצולמים הם חקלאים שחיסלו את התנין אחרי שהצליח, במשך שבועות, לבלוע ולהרוג חלק ניכר מהבקר שלהם - פרות בוגרות שנבלעו בחתיכה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק