ברק אובמה (צילום: חדשות 2)
לא יודע מי אחראי. הנשיא אובמה | צילום: חדשות 2

נשיא ארה"ב ברק אובמה כינס מסיבת עיתונאים בבית הלבן, בתגובה לשני הפיצוצים בבוסטון. הנשיא אמר כי עדיין אינו יודע מי אחראי לשני הפיצוצים והאם מדובר באדם או ארגון, אבל הוא הבטיח שתתקיים חקירה מקיפה. "מי שאחראי יובא לדין", הבטיח הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דווחתי על האירועים בבוסטון על ידי ראש ה-FBI והשרה לביטחון פנים", אמר הנשיא אובמה בתחילת דבריו. "אנחנו ממשיכים להגיב לאירועים בכל המשאבים של הממשל כדי להגן על תושבינו ולהגביר את הביטחון וגם לחקור מה קרה. מישל ואני שולחים את התנחומים ואת התפילות שלנו לקורבנות של ההתקפה ומאחלים החלמה מהירה לכל הפצועים".

"מנהיגי הקונגרס הדמוקרטים והרפובליקנים עודכנו גם הם על האירועים. קבענו כי אין מחלוקות פוליטיות בינינו, בנושא הזה כולנו אמריקנים. דיברתי עם מושל מסצ'וסטס ועם ראש עיריית בוסטון ואמרתי להם שיש לרשויות המקומיות את כל המשאבים הפדרליים לשימושם כדי לטפל בפצועים ובמשפחות", הנשיא הבטיח.

"אנחנו נגיע לפיתרון"

"כולנו מתפללים למען תושבי בוסטון. תושבי העיר ביחד עם מכבי האש והמשמר הלאומי הגיבו בגבורה, והם פועלים לביטחון של כולנו. אנחנו מצדיעים להם ולכל אלו שהגיבו מהר ובמקצועיות", הודה אובמה לעובדים המקומיים שהגיבו לאירועים.

חשודים נוספים. הפיצוץ בבוסטון, בחודש שעב (צילום: AP)
הפיצוצים בבוסטון, אמש | צילום: AP

אובמה לא נתן תשובה לשאלה החשובה ביותר, מי עומד מאחורי האירועים: "אנחנו לא יודעים מי עשה את זה או למה, אבל אל תטעו אנחנו נגיע לפיתרון, נבין מי עשה את זה ולמה וכל אדם או ארגון שאחראי יובא למשפט", הבטיח הנשיא.

"היום הוא חג במסצ'וסטס, 'יום הפטריוטים', חג המציין את הערכים וההיסטוריה של העיר האמריקנית הזאת. בוסטון היא עיר קשוחה ועמידה, גם תושביה. אני בטוח שהם ידאגו אחד לשני ואנחנו נהיה איתם צעד אחר צעד. כשנקבל יותר מידע אנחנו נעדכן, אבל רק חקירה מקיפה תוכל לקבוע מי עומד מאחורי האירועים".