במהלך הופעתה של ספרד אתמול בגמר האירוויזיון באוסלו התפרץ לבמה אדם מהקהל והחל לרקוד על הבמה יחד עם רקדני וזמרי הליווי - עד שפונה על ידי המאבטחים. כעת מתברר, כי מדובר ב"פורץ סדרתי" ספרדי שכבר עשה לספרדים צרות בעבר כאשר התפרץ למגרשי כדורגל וטניס רק בשביל לעורר פרובוקציה.

הרקדן-פורץ המהולל, שאפשר אפילו לטעון שתרם להופעה הספרדית, הוא חאומה מרקט קוט, או בכינויו ה"מקצועי" - "ג'ימי ג'אמפ". מדובר בצעיר ספרדי בן 36, אוהד קבוצת הכדורגל של ברצלונה וסוכן נדל"ן מחבל קטלוניה, שהתפרסם כ"פורץ למגרשים" בשנת 2004, לאחר שפרץ למגרש במהלך משחק בגמר אליפות אירופה בין יוון לבין פורטוגל והשליך את דגל ברצלונה על הקפטן הפורטוגלי, לואיס פיגו.

ג'ימי ג'אמפ על הבמה, אתמול באוסלו (צילום: רוייטרס)
ג'ימי ג'אמפ על הבמה, אתמול באוסלו | צילום: רוייטרס

פריצה נוספת למגרשים הייתה בשנת 2006 במשחק השני של חצי גמר גביע אופ"א בין ויאריאל לבין ארסנל. ג'ימי פרץ למגרש קצת לפני תחילת המחצית השנייה והשליך חולצה של קבוצת ברצלונה על שחקנה של ארסנל, תיירי הנרי.

גם את מסי הוא פגש

חאומה גם הספיק בעברו לפרוץ למשחק בליגה הספרדית ולחבק את כוכב הכדורגל האהוב עליו, לאו מסי, ומיד לאחר מכן להיעצר על ידי המאבטחים שלא אהבו את המחווה. בטורניר הרולאן גארוס בטניס הוא התפרץ למגרש, ניסה לחבוש כובע לראשו של רוג'ר פדרר ואז נעצר על ידי המאבטחים.

אתמול הצליח ג'ימי ג'אמפ להביך גם את איגוד השידור האירופי כשהתפרץ לבמה במהלך השיר הספרדי של דניאל דיחס, "משהו קטנטן", והחל לרקוד עם זמרי הליווי של הזמר ההמום.

המאבטחים שהוצבו בצידי הבמה מיהרו לעבר ג'ימי ג'אמפ הסורר שזינק בחזרה לקהל ותפסו אותו, אך את הזמר הספרדי זה לא ניחם - והוא הופיע עם שירו בשנית, הפעם בלי אורחים בלתי קרואים. חאומה נלקח לתחנת המשטרה המקומית באוסלו שם נחקר שעות ארוכות על ידי השוטרים המקומיים. בינתיים, לאף אחד אין עדיין תשובה איך אפשר לעצור את הספרדי הסורר מלהמשיך לפרוץ לכל מקום גם בעתיד.