אחרי שעוררה סערה ברחבי העולם, השחקנית אנג'לינה ג'ולי מתייצבת הערב לראשונה מול המצלמות לאחר שהחלימה מניתוח כריתת השד הכפולה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את חשיפתה הראשונה עשתה ג'ולי בלונדון, בפרמיירת הסרט "WORLD WAR Z", בה מככב בעלה השחקן בראד פיט. "אני מרגישה נפלא ואני אסירת תודה על כל התמיכה, זה חשוב לי מאוד", אמרה. "שמחתי לראות שהדיון על בריאות האישה מתרחב. אחרי שאיבדתי את אמי למחלה הזאת, אני אסירת תודה מאוד על ההתקדמות. זה הדבר הכי חשוב לי בעולם".

גם בעלה של השחקנית התייחס לניתוח הדרמטי שעברה רעייתו. "אני גאה בה מאוד", אמר. "רווח לי שלא יהיה מה שיגזול אותה מאיתנו. הדאגה הגדולה ביותר של כל אבא היא לשמור על משפחה חיה ובריאה, וזה מה שהיא עשתה בעבורנו. זה לא מובן מאליו".

אנג'לינה ג'ולי - לפני ואחרי הניתוח
אנג'לינה ג'ולי - לפני ואחרי הניתוח | צילום:

בטור שכתבה ב"ניו יורק טיימס" לפני כשלושה שבועות, חשפה שחקנית הקולנוע בת ה-37 כי לאחרונה נאלצה לעבור ניתוח לכריתת שד בשל החשש שבעתיד תחלה בסרטן. ג'ולי סיפרה כי החליטה לעבור את הניתוח לאחר שרופאיה הסבירו לה כי היא נושאת הגן "הפגום" BRCA1. הרופאים טענו כי משמעות הדבר היא שקיים סיכוי של 87% שהשחקנית זוכת פרס האוסקר תחלה בסרטן השד, ועל כן בחרה לבצע את הכריתה.

בשבוע שעבר פורסם כי דודתה של אנג'לינה ג'ולי הלכה לעולמה לאחר מאבק ממושך בסרטן השד - המחלה אותה ביקשה השחקנית למנוע. דודתה המנוחה של ג'ולי, דבי מרטין, מתה בגיל 61 בבית החולים בסאן דייגו שבקליפורניה. היא הייתה אחותה הצעירה של אמה של אנג'לינה שגם היא מתה מהמחלה בשנת 2007.