נהר הזמבזי באפריקה (צילום: AP)
נהר הזמבזי | צילום: AP

נמצאה גופתו של אבים יריב, בנה של המשוררת הלית ישורון, אשר נעדר מאז יום שלישי האחרון. יריב יצא לשיט בנהר זמבזי שבזמביה עם בנו ובתו, כשלפתע התהפכה הסירה. ככל הנראה היפופוטם פראי הוא שהפך את הסירה. שני ילדיו של יריב ז"ל ניצלו באירוע הקשה.

דובר משרד החוץ יונתן רוזנצוייג אישר לפני זמן קצר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, את הדיווח בדבר מציאת הגופה. רוזנצוייג סיפר כי משפחתו של יריב ז"ל עדיין נמצאת באפריקה, סמוך לאזור החיפושים. הידיעה בדבר מציאת הגופה נמסרה למשפחה, ומשרד החוץ פועל להטסת הגופה לישראל.

יריב, עורך דין פלילי במקצועו, נסע לטיול באפריקה עם בנו ובתו. השלושה בילו ביבשת וביום שלישי יצאו לשיט בנהר, שנחשב לאחד הסוערים ביבשת. אחרי שהתהפכה הסירה, הילדים, שעטו מצופים על גופם, צפו לגדת הנהר ואביהם נעלם. ככל הנראה, אחרי שנפל מהסירה, הותקף יריב על ידי היפופוטם ותנינים שהיו בנהר. מאז המקרה, טרם נמצא.

"ראיתי את אבים נסחף בזרם החזק ונעלם"

החשוד נטרף ע"י תנין (ארכיון) (צילום: רויטרס)
הנהר מלא תנינים מסוכנים | צילום: רויטרס

עם הישמע הבשורה על היעלמותו של יריב, אמו המשוררת הלית ישורון, עלתה על מטוס לזמביה. "אני לא מבינה כלום", אמרה לכתב "ידיעות אחרונות" דני ספקטור, "אני נוסעת לשם לבדוק מה קרה".

רעייתו של עו"ד אבים יריב שנעלם בנהר הזמבזי באפריקה שחזרה את רגעי הסיוט בשיט המשפחתי בזמביה. "קפצתי לנהר והצלתי את הילדים. בעלי נסחף עם המים", העידה אילנית יריב שעות ספורות אחרי שראתה את בעלה נעלם.

אילנית יריב נותרה על גדת הנהר הזמבזי בזמן שבעלה ושני ילדיה הקטנים יצאו לשיט חווייתי. "חיכיתי להם על גדת הנהר, ולפתע שמעתי צעקות וראיתי שהסירה התהפכה", שחזרה רעייתו של עו"ד אבים יריב בן ה-39. "מיד קפצתי פנימה והצלתי את הילדים. הספקתי לראות את אבים, אבל הוא נסחף בזרם החזק ונעלם".

מחקירה ראשונית עולה כי הילדים לבשו חגורות הצלה, מה שככל הנראה הציל את חייהם, אך אבים לא לבש על עצמו שום אמצעי בטיחות. על פי עדויות של מפעילי הסירה ככל הנראה היפופוטם פראי הוא שהפך את הסירה.

מומחים בתחום החילוץ שמכירים היטב את האזור סיפרו כי בעונה הזו הזרימה בנהל היא חזקה במיוחד והסיכויים לשרוד במים המלאים בתנינים הם קלושים ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק