רבים עדיין לכודים (צילום: רויטרס)
רבים עדיין לכודים | צילום: רויטרס

לפחות 240 בני אדם נהרגו בסופת הטייפון שהכתה בפיליפינים שלשום ודיין נמשכת, כך מדווחת היום התקשורת במדינת האיים. גורמים בממשל במנילה מזהירים כי ישנה סכנה חמורה לחייהם של מאות תושבים נוספים, אם לא יצליחו כוחות ההצלה להגיע לאזורים המרוחקים שנותרו מנותקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סופת הטייפון שקיבלה את הכינוי "בופה" הכתה באי מינדאנו בשעות הלילה עם רוחות שנושבות במהירות של 210 קמ"ש. עשרות נהרגו באי שנקרא ניו באטאן, בעקבות השיטפונות העזים. המים הרבים שירדו מהרי האי, סחפו איתם יישובים שלמים. באחד המקרים - הם הפתיעו תלמידים בבית ספר שנשטפו עם הזרם לים.

על פי סוכנויות הידיעות, שוטרים, כבאים ומתנדבים רבים עסוקים כבר יממה שלמה בניסיונות להציל את מי שניתן, לחלץ אלפים שנלכדו בשיטפונות. באי דאוואו לבדו סופרים היום יותר ממאה נעדרים.

סופות נוספות בדרך

גורמי ממשל בבירה מנילה טוענים שזו הסופה הקשה ביותר שהייתה השנה ומלבד ההרוגים הרבים היא גרמה נזקים כבדים לתשתיות. בניינים קרסו או הוצפו, קווי מתח נקרעו וכבישים נהרסו. רוב מקרי המוות, טוענים במנילה, נגרמו משטפונות שנגרמו במהלך שעות הלילה.

על פי החזאים סופת הטייפון בופה מאיימת עכשיו על האי פאלאוואן, שמארח הרבה מאוד תיירים. הסופה תחלוף כנראה, במהלך היום, אבל סופות נוספות, בעצמה דומה, עושות את דרכם לכיוון מדינת האיים.