החור במטוס הבואינג, בסוף השבוע (צילום: AP)
החור שנפער בתקרת המטוס | צילום: AP

טיסה לא נעימה: נוסעי טיסת סאות'ווסט בארה"ב זכו למחזה מבהיל במיוחד, לראות את השמים מהמטוס. טיסה 812 מפיניקס לסקרמנטו נאלצה לבצע נחיתת חירום בעקבות חור שנפער בתקרת המטוס, שהוביל לירידה בלחץ האוויר במטוס הבואינג 737. הסיבה לכך עדיין לא ידועה.

דובר מטעם רשות התעופה האמריקנית אמר, כי "הטייס ביצע ירידה מיידית אך בשליטה בגובה, מ-36 אלף רגל ל-11 אלף רגל מיד כשאירע המקרה". ברברה ריס, נוסעת שצילמה את החור, באורך 2 מטרים, בטלפון הסלולרי שלה אמרה: "הכל קרה מהר, הפאנל לא ניתק לחלוטין, אלא כאילו נקרע, ואפשר היה לראות לגמרי את חוץ המטוס ואת השמים".

בעקבות התקרית, החליטה חברת סאות'ווסט לקרקע 79 טיסות שהיו אמורות להמריא היום. הקרקוע נעשה לכל המטוסים מסוג 737-300, על מנת לוודא שהתקלה שאירעה בטיסה 812 היא נקודתית ולא גורפת.

חברת התעופה סאות'ווסט מסרה, כי אף אחד מ-118 נוסעי המטוס לא נפגע, אך ברברה סיפרה כי "כמה מהנוסעים התעלפו בשל מחסור בחמצן". לדבריה, מסיכת החמצן של אחד הדיילים לא עבדה וכתוצאה מכך הוא נפל וסבל מדימום באף.

הרשויות אמרו כי המטוס נחת בשלום בשדה התעופה בבסיס הצבאי "יומה", כ-40 דקות לאחר ההמראה. רשויות הביטחון בהם ה-FBI מסרו כי אין חשד למעשה טרור, אלא כי מדובר בכשל טכני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק