הזיוף של גופת בן לאדן. בים או בארה
גופת בן לאדן - זיוף או אמת? | צילום: סקיי איטליה

העולם כולו ממתין לתמונה אחת שתוכיח חד-משמעית כי אוסאמה בן לאדן אינו בין החיים, אבל הבית הלבן עדיין מתעכב עם פרסום התמונה ה"מפלילה" של הגופה.

אלא שבינתיים, מציפה את הרשת תמונה אחת של מה שנראה כמו גופת בן לאדן ההרוג, כשחור מקליע נראה בבירור מעל עינו הימנית. רשת החדשות "סקיי איטליה" פירסמה את התמונה וטענה כי גורם אנונימי העלה אותה לטוויטר שלו. על פי הפרסום, התמונה צולמה זמן קצר אחרי שכוחות "אריות הים" של הצי האמריקני חיסלו את הטרוריסט מספר 1 לפני 3 ימים בפקיסטן, ובאתרי האינטרנט בארצות הברית טוענים כי התמונה צולמה ממצלמה שממוקמת על הקסדה של אחד הלוחמים שהשתתפו בחיסול.

לצדה של ה"גופה" המרוטשת נראים פניו של "לוחם אמריקני" כביכול, המחזיק את גופת ההרוג לצורך הצילום. חשוב לציין כי פניו של בן לאדן ב"תמונת הגופה" נראות זהות לפניו מתמונות עבר שלו, שפורסמו ברחבי העולם. מומחים של המגזין היוקרתי "ווניטי פייר" טוענים שהתמונה "עברה טיפול בפוטושופ", והוסיפו כי להערכת המומחים מדובר בתמונה שנלקחה מהסרט ההוליוודי "בלאק הוק דאון", עליה הורכבה תמונה של בן לאדן.

כמה שעות לאחר ההודעה הדרמטית של הנשיא אובמה על חיסולו של בן לאדן פירסמו כלי תקשורת רבים ברחבי העולם תמונה דומה של ה"גופה", שהוכחה כעבור זמן קצר כתמונה מזויפת. נראה כי גם התמונה החדשה שמעוררת גלים ברשת - אינה אותנטית.

ה-CIA: תמונת הגופה "תפורסם בסופו של דבר"

על פי המידע שמגיע מוושינגטון, בבית הלבן עדיין לא החליטו רשמית אם לפרסם תמונות מחיסולו של הטרוריסט מספר אחת ומטקס קבורתו. ראש ה-CIA אמר הלילה כי ראש ה-CIA, לאון פאנטה, אמר הלילה בראיון אין לו ספק כי תמונתו של בן לאדן "תפורסם בסופו של דבר".

"ברור שיש התלבטויות על השאלה מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת", אמר פאנטה, "אך אני לא חושב שיש ספק בכך שהתמונה תוצג לציבור בסופו של דבר". ברשות הממשל האמריקני לפחות 3 תמונות של גופתו של בן לאדן, אולם התמונה הטובה יותר - בה אפשר לזהות את בן לאדן - היא גם הקשה ביותר לצפייה, בה נראה בבירור החור שיצר הקליע מעל עינו השמאלית של הטרוריסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק