אנס ואז התנצל. טוראן ג'יי טייפאל (צילום: רויטרס)
אנס ואז התנצל. טוראן ג'יי טייפאל | צילום: רויטרס

הפרקליטות בגואה הגישה היום (ג') כתב אישום נגד עיתונאי הודי בכיר בגין אונס צעירה שעבדה תחתיו במהלך כנס עיתונות שנערך במדינה בחודש נובמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום, המתפרש על פני 2,846 עמודים ומתבסס על עדותיהם של 152 עדים, מתואר כיצד אנס איש התקשורת טוראן ג'יי טייפאל את הצעירה, בזמן שהשניים שהו יחד במעלית בבניין שבו התקיים כנס מטעם המגזין שאותו ערך. לאחר שביצע את זממו, שלח טייפאל למתלוננת מכתב התנצלות שבו הביע חרטה על המעשים שביצע, לדבריו בשל "שיקול דעת לקוי".

נציג התביעה בתיק טוען כי בעקבות מעשיו, הסב העיתונאי למתלוננת נזקים נפשיים חמורים מאוד, שבגינם היא מתקשה לתפקד בציבור.

נתבקש להעיד בתיק. דה-נירו (צילום: רויטרס)
נתבקש להעיד בתיק. דה-נירו | צילום: רויטרס

במסגרת גיבוש כתב האישום נגדו, גבו החוקרים עדות מפתיעה גם מהשחקן ההוליוודי רוברט דה-נירו, שהשתתף בכנס והתוודע לעיתונאי ולמתלוננת במהלך סוף השבוע שבמהלכו התקיים.

כתב האישום מייחס לו עבירות של הטרדה מינית, יחסים בכפייה ואינוס תוך ניצול יחסי מרות. אם יורשע, צפוי העיתונאי הבכיר לרצות עונש מאסר של יותר משבע שנים. מוקדם יותר היום הודיע סגן המפקח הראשי של המשטרה במדינה כי בית המשפט ימסור את גזר דינו בפרשה תוך 60 ימים.

העיתונאי, שנחשב לאיש תקשורת מוכר ומוערך מאוד בהודו, מוחזק במעצר מאז 30 בנובמבר. סנגורו סירב להתייחס לסעיפים המיוחסים למרשו, בטענה כי לא קיבל לידיו עותק מכתב האישום נגדו.