בירה ונשירה: חוגגים "אוקטוברפסט" (צילום: AP)
הקפה שלפני הבירה. מינכן, היום | צילום: AP

רחובות מינכן ואזוריה הדרומיים של גרמניה לבשו היום אווירת חג, כשהמונים - מקומיים ותיירים - נהרו אל "שדה תרזה" המפורסם. בלבוש מסורתי הם המתינו בשקיקה לראש העיר, וכשזה הלם בפטיש והכריז בקול "!O'zapft is" ("הבירה נמזגה מחבית" בשפה הבווארית) - נתן את יריית הפתיחה לקהל, שלגם מכוסות השיכר בפעם הראשונה ב"אוקטוברפסט" השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ה"אוקטוברפסט", המוכר בעולם כ"חג הבירה" הגרמני, נערך במינכן זו השנה ה-202. אירועיו נפתחו היום ויינעלו בשבעה באוקטובר, פרק זמן שבמהלכו - לפי ההערכות - יתארחו במסגרת יותר משישה מיליון תיירים מכל רחבי העולם.

בהתאם למספר התיירים ולמפלס השמחה הגבוה, כך גם כמות חביות הבירה שהוכנה מבעוד מועד: רק בשנה שעברה הסתכם הפסטיבל במזיגה של יותר משמונה מיליון כוסות בנפח ליטר אחד למשתתפים.

האוהלים מלאים עד אפס מקום (צילום: AP)
האוהלים מלאים עד אפס מקום | צילום: AP

בעודם מבושמים היטב - הם התנסו גם באכילת נקניקיות, כרוב כבוש ומטעמים נוספים מהמטבח הגרמני המסורתי. את זמנם ינעימו גם השנה הופעות שירה וריקודים.

לחיי הקאנצלרית. מרקל מפגינה קיבולת שיכר (צילום: רויטרס)
לחיי הקאנצלרית. מרקל מפגינה קיבולת שיכר | צילום: רויטרס

כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי עוד טרם פתיחת הפסטיבל שטף את האוהלים - שבהם נערכו השולחנות עבור האורחים - גל ענק של מבקרים שמילאו אותם עד אפס מקום.

ה"אוקטוברפסט" נערך לראשונה ב-1810, כשבוואריה חגגה את נישואיו של נסיך הכתר (ולימים המלך) לודוויג ה-1 עם הנסיכה תרזה. על שם האחרונה קרוי המתחם שבו מתקיימים האירועים מדי שנה.