סכנות העישון סיגירה אלקטרונית (צילום: רויטרס)
עדיף בלי , בכלל | צילום: רויטרס

סיגריות אלקטרוניות נועדו להתגבר על הרגלים שמזיקים לבריאות, אבל עבור טום הולווי, בן 57 מניקוויל שבפלורידה, הסיגריות ששמרו על ריאותיו נקיות - הובילו לפגיעה חמורה אחרת.

טום הולווי נהג לעשן סיגריות אלקטרוניות בשנתיים האחרונות. הוא החל להשתמש בהן אחרי שהרופאים הזהירו אותו שאם ימשיך לעשן - הוא ימות ממחלה בריאותיו. אבל ביום שני האחרון הפך תחליף העישון לסכנה בפני עצמה.

האמריקני שהצליח לשרוד את מלחמת ווייטנאם מספר שכאשר הסיגריה האלקטרונית התפוצצה, חתיכות מפרצופו עפו בכל רחבי החדר שבו עישן. "הסוללה של הסיגריה האלקטרונית הוצתה, כך שלמעשה טום החזיק בפיו רקטה", סיפר אמר איש מכבי האש שהגיע לבדוק את הנזק.

רעייתו של טום מספרת שהפיצוץ נשמע כאילו משהו מדליק נפצים או זיקוקים בתוך הבית. "הפה שלו ספג נזק כבד מאוד, חתיכה מלשונו עפה החוצה מפיו ואף שן לא נותרה במקומה - רובן רוסקו", אמרה האישה והוסיפה כי הפיצוץ גרם לשריפה בחדר העבודה של טום וכשהיא מצאה אותו, פניו היו מכוסות בדם.

אחת ההערכות באשר לסיבת התאונה המחרידה היא שבמכשיר הותקנה סוללת ליתיום פגומה. בארצות הברית מנסים לברר עכשיו אם היה תיעוד או אזכור של מקרה כזה בעבר ואם הסיגריות האלקטרוניות עשויות להיות בעצם מסוכנות יותר מהסיגריות הרגילות שאמנם הורגות - אבל לאט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק