במהלך ביקור במזרח התיכון (צילום: איי פי)
האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בתפקידו הקודם | צילום: איי פי

לא עבר זמן רב מהאשמות האחרונות כלפי האפיפיור בנדיקטוס ה-16, וכבר מוטחות לעבר הכס הקדוש האשמות חדשות. הפעם, מתפרסם דיווח על התערבותו של האפיפיור לעצירת חקירה של מקרי ההתעללות במאות ילדים חרשים.

אחרי 35 שנה, נחשפים הפרסומים, על סמך עדויות של לא פחות מ-24 כמרים מוויסקונסין ו-67 עדויות של גברים ונשים חרשים שגוללו פרשיות מחפירות, בחסות הוותיקן, אליהן נפלו קורבנות 200 ילדים.

הניו-יורק טיימס פרסם לראשונה את העובדות לפיהן האפיפיור במשרתו הקודמת, עצר את משפטו של הכומר לורנס מרפי, כומר ממילווקי שמואשם בהתעללות בילדים חרשים בין השנים 1950 עד 1975. אך למעשה, המקרה התפרסם לראשונה בעיתונות האיטלקית כבר לפני שנה.

רק עכשיו הוותיקן החליט לשמוע את העדויות שעל פיהם הכמרים ואנשי הכנסייה התעללו בילדים במשך שנים. על פי האשמות, כששיוזף ראטצינגר, היום האפיפיור בנדיקטוס ה-16 פעל בתפקידו הקודם, הוא בלם את החקירה לגבי המקרים שארעו לכאורה בוויסקונסין.

בדומה לשאר ההאשמות איתן מתמודד בנדיקטוס ה-16, גם הפעם יוצא הוותיקן להגנת הכס הקדוש. ראטצינגר טוען שהפרסומים הם חלק מקמפיין השמצה נגד הכנסייה הקתולית. "פעולותיו של האפיפיור סומנו כשקיפות מלאה בנוגע להאשמות", נכתב בעיתון הוותיקן.