הרשויות בארה"ב בודקות האם החשוד כי רצח חמישה בני אדם ודקר עוד לפחות 15 נוספים בווירג'יניה, אוהיו ומישיגן אחראי ליותר מקרי אלימות אכזריים.

הערב (שעון ישראל) קיימו נציגי משטרת מישיגן ואנשי ה-FBI מסיבת עיתונאים מיוחדת בה חשפו את השתלשלות האירועים עד למעצרו של אליאס אבו-אל עזאם, יליד רמלה בן 38 שמתגורר בשנים האחרונות בארה"ב. "אני בטוח שנוכל למקם אותו בזירות התקיפות", אמר אחד החוקרים בביטחון. שוטר נוסף ציין כי טביעות אצבעות שנמצאו באזור תואמות לחשוד והן שהובילו ללכידתו.

כמו כן התייחסה המשטרה לקורבנותיו של "הרוצח הסדרתי" ומוצאם האתני. לדברי גורמי החקירה, ההערכה היא כי הוא נהג לבחור אותם על פי צבע עורם.

אל עזאם נתפס לאחר שעלה למטוס של חברת התעופה "דלתא" באטלנטה לפני שהספיק להמריא לנמל התעופה בן גוריון. אל עזאם אף ביקר בארץ בפברואר האחרון.

על פי החשד תקף בסכין ובמכות פטיש אל עזאם לפחות 20 בני אדם, כולם, פרט לשלושה, שחורים.  המשטרה מניחה שהקשר בין מקרי התקיפה והרצח טמון באופן שבו התבצע. מעדויות המותקפים עולה שהחשוד נהג לבקש את עזרתם, וברגע שהפנו אליו את גבו דקר אותם בחפץ חד.

שניים מהקורבנות סיפרו לרשתות הטלוויזיה בארה"ב, כי אבו-אל עזאם השתמש בסכין באורך של לפחות 20 ס"מ בעת התקיפות האכזריות שלו, כאשר אחד מהם ביקש "לתלות אותו". אדם אחר אותו תקף אבו-אל עזאם סיפר כי לאחר שנדקר הוא איבד כמות דם עצומה - כשני ליטרים, ובכל זאת הצליח לשרוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק