פרה ענקית בבריטניה (צילום: טלגרף)
"בעל עצמות כבדות". קרולייס השור | צילום: טלגרף

הנה שור שהייתם מעדיפים שלא יתרגז עליכם: קרולייס, שור בריטי בן שמונה בלבד, הפך לכוכב במדינה בעקבות גודלו הלא שגרתי. החיה הצעירה הגיעה למשקל המכובד של 1,670 קילוגרמים, יותר ממשקל סטנדרטי של ממכונית פרטית, והוא השור הכבד ביותר בממלכה נכון להיום.

קרולייס, שמכיל בגופו פוטנציאל לכמעט 7,000 המבורגרים בגודל ממוצע של 250 גרם, הוצג באירוע צדקה שהתקיים השבוע בבריטניה. כדי למדוד את משקלו המדויק היו צריכים מארגני האירוע להשתמש במאזניים מיוחדים שנועדו למשאיות כבדות.

בעליו של השור, ארתור דוקט בן ה-80, הרגיע את באי האירוע וטען כי לא מדובר בשור הסובל מעודף משקל מתזונה לא נכונה. דוקט השתמש בתירוץ המוכר וטען שקרולייס הוא פשוט שור חסון ושרירי עם "עצמות גדולות".

משפחה גדולה מהרגיל

"הוא רק בן שמונה ואלא אם משהו חריג יקרה, הוא רק ימשיך לגדול בשנים הבאות", הבטיח דוקט. הבעלים הגאה של קרולייס מקפיד להאכיל אותו מדי יום בתערובת של שיבולת שועל, שעורה, תפוחי אדמה, סלק וכמובן הפינוקים הרגילים של הבהמות, מספוא וחציר - אבות המזון של כל שור שמעוניין לשמור על מבנה גוף בריא ושרירי.

זהו לא השור הגדול מימדים הראשון שטופח על ידי דוקט ואשתו הלן. לפני כארבע שנים קבעו בני הזוג שיא דומה עם שור אחר שעונה לשם קולונל. אך לתשומת ליבו של קרולייס בן השמונה - קודמו לשיא, קולונל, מת בשנת 2005 בגיל תשע בגלל בעיות גב שכנראה נבעו ממשקלו הרב.

עם זאת, כדאי לציין כי משקלו של קרולייס לא יוכל להיות מוכר באופן רשמי בספר השיאים. ארגון גינס אינו מתעד שיאים שקשורים למשקל מתוך החשש כי הדבר יעודד האבסה חסרת רחמים של בעלי החיים, תוך כדי התעללות בהם.