גבר אוסטרלי קפץ בסוף השבוע לספר השיאים של גינס כשקפץ ביום אחד יותר קפיצות בנג'י מכל קופץ אחר בהיסטוריה. ג'יי פיניקס שבר את השיא הקודם כבר שקפץ את הקפיצה ה-106 , אבל הוא לא עצר שם: כדי לאתגר את מי שרוצה לשבור את השיא שלו, פיניקס קפץ 150 פעם ב-21 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשרצועת גומי עבה קשורה לקרסוליו, הוא קפץ ממנוף בגובה של 40 מטרים בבריסביין בקווינסלאנד. הוא הפסיק לקפוץ שלוש שעות מוקדם ממה שתכנן, רק כי הקרסוליים שלו כאבו. "ממה שהבנתי, מחזיק השיא הקודם לא קפץ כשהרגליים שלו היו קשורות אלא רק עם רתמה, וזה הופך את זה לקל בהרבה", אמר פיניקס, "אני מרגיש שהרווחתי בכאב את השיא שלי".

מי שהחזיק את השיא הקודם, קווין סקוט הנטלי מדרום אפריקה, קפץ 105 פעמים ב-2011. פיניקס סיים את סדרת הקפיצות שלו באמצע הלילה, סמוך לשעה 3 לפנות בוקר ולא בזריחה. "כולם כאן כבר נורא עייפים, הם עושים שטויות, ממש קר ואנחנו גמורים. הקרסוליים שלי גמורות", הוא אמר בראיון לרשת הרדיו ABC האוסטרלית מיד אחרי שקבע את השיא.

"הרווחתי בכאב את השיא" (צילום: צילום מסך)
"הרווחתי בכאב את השיא" | צילום: צילום מסך

באותה ההזדמנות, שדרי הרדיו האוסטרלים שליוו את שבירת השיא סיפרו שאת קפיצת הבנג'י המציא סטודנט בריטי בסוף שנות השבעים. הקפיצה פרצה לתודעה בניו זילנד רק כאשר א' ג' האקט פתח את קפיצת הבנג'י המסחרית הראשונה על גשר סמוך לעיר קווינסטאון באי הדרומי של ניו זילנד. מאז, רודפי ההרפתקאות והריגושים הספיקו לקפוץ מבניינים, ממנופים, מגשרים ואפילו מכדורים פורחים וממסוקים.