הרקולס ואריאס (צילום: דיילי מייל)
הרקולס ואריאס | צילום: דיילי מייל

הראש שלהם נראה כשל לביאה, אך פסים עדינים ורגליים קצרות מרמזים שהם באים מגזע שונה. האם אלה אריות או נמרים? התשובה היא לא זה ולא זה - אלו ה-"לייגרס", שילוב בין "ליון" (אריה) ל"טייגר" (נמר) ובעברית, בתרגום חופשי, אולי - ארינמר. הם נולדים כתוצאה מזיווג של אריה זכר ונמרה נקבה.

בתמונות ניתן לראות את אריאס הקטן, בן 4 שבועות בלבד, כשהוא יושב לו על ראשו של אחיו הגדול. אך אריאס צפוי לגדול ולהגיע לגודלו של האח הרקולס, ששוקל יותר מ-406 ק"ג.

ה"לייגרים" גדלים בקצב מדהים של כחצי קילו ביום. כשאריאס יחגוג את יום הולדתו הראשון, הוא ישקול יותר מ-165 ק"ג. כשיהיה בן שלוש, ישקול יותר מ-317 ק"ג, ובעוד מספר שנים הוא אולי ייקח מאחיו את תואר החתול בן-הכלאיים הגדול ביותר.

אריאס יגבר על הרקולס?

להרקולס, בגובה של 1.8 מטרים, יש דף בספר השיאים של גינס. האחים, שבהתנהגותם הם יותר נמרים מאריות, נולדו בספארי של שמורת מירטל ביץ' בדרום קרוליינה, ארה"ב.

מי יהיה גדול יותר? (צילום: הסאן)
מי יהיה גדול יותר? | צילום: הסאן

הפרויקט במסגרתו נולדו נוצר במכון לזנים נדירים ובסכנת הכחדה. מנהלו, ד"ר בהאגבן אנטלה, אמר לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי כי "אריאס עשוי להיות גדול כמו הרקולס, וסביר לחלוטין שהוא יכול להיות יותר גדול".

"באופן כללי, אריות ונמרים לא מתרבים ביניהם. ידוע לנו רק על שלושה מקרים בהן הזדווג אריה זכר עם נמרה נקבה. הדבר הגדול ב'לייגרים' הוא שיש להם יכולת חברתית גבוהה מאוד, שהם יורשים מאבותיהם האריות", הוסיף ד"ר אנטלה.

"אוהבים להתגלגל איתך"

המאמן של ה"לייגרים", מוקשה ביבי בן ה-30 הוסיף כי "מידת האגרסיביות של הלייגרים נובעת מהאמהות הנמרות שלהם, מה שנותן להם אפשרות להכיל חברה. הם אוהבים להתגלגל איתך ורוצים לגעת ולשחק".

השילוב האחר שאפשרי בין שני החתולים הענקים הוא זיווג של נמר זכר עם לביאה, נקבת האריה, והוא ידוע כ"טייגון" ("טייגר" ו"לאיון"). הם נדירים כמו הלייגרים אך יותר קטנים, ו'מיוצרים' בעיקר בסין.

באופן טבעי, זה כמעט בלתי אפשרי ששני המינים יזדווגו בטבע מפני שאריות נמצאים בעיקר באפריקה והנמרים דווקא באסיה. שניהם טריטוריאליים מאוד.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק