מאמצי החיפוש נמשכים (צילום: רויטרס)
מאמצי החיפוש נמשכים | צילום: רויטרס

כחצי שנה לאחר היעלמות המטוס המלזי, פרט חדש עשוי לשפוך אור על מקום הימצאו: על פי האיכון שבוצע לשיחת טלפון לוויינית המטוס ככל הנראה פנה דרומה בשלב מוקדם של הטיסה - כך דיווח הבוקר (חמישי) סגן ראש הממשלה האוסטרלי וורן טרוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי טרוס, לאחר שהמטוס נעלם מהרדאר, צוות הקרקע של חברת "מלזיה איירליינס" ניסה ליצור עמו קשר באמצעות טלפון לווייני. השיחה לא הגיעה ליעדה, אך ניתוח פרטי השיחה העניק "מושג טוב יותר לגבי מיקום המטוס באותה עת וכיוון טיסתו".

טרוס הדגיש כי המידע לא הוביל לשינוי באזור החיפושים אחר המטוס שנעלם בדרום האוקיינוס ההודי, אם כי עיקר ההתמקדות כעת הוא בחלק מסוים בדרום אזור החיפושים, במרחק לא רב מאוסטרליה.

החיפושים באוקיינוס אחר המטוס (צילום: AP)
החיפושים הימיים אחר שרידי המטוס | צילום: AP

המטוס המלזי נעלם ב-8 במרס, כאשר על סיפונו 239 אנשי צוות ונוסעים שהמריאו מקואלה לומפור שבמלזיה לעבר בייג'ינג. למרות חודשים ארוכים של חיפושים, טרם נמצאו שרידי המטוס, אך השלטונות המלזיים קבעו כי כל הנוסעים ואנשי הצוות נספו בהתרסקות.

הבוקר הודיעה מלזיה כי תשתתף בהוצאות החיפושים יחד עם אוסטרליה. העלויות מוערכות בשלב זה בכ-48 מיליון דולרים. "אנחנו רוצים להודות לאוסטרליה על הובלת החיפושים, ועד כה השקענו קרוב ל-14 מיליון דולרים, ואנו נמשיך להשתתף בהוצאות", אמר שר התחבורה המלזי ליאו טיונג.