הסנאט האמריקני אישר הלילה (ה') את תוכנית החילוץ הכלכלית המתוקנת.
ברוב של 74 תומכים מול 25 מתנגדים אישר הסנאט את התכנית הממשל להזרמת 700 מיליארד דולרים למסדות הפיננסים. התכנית המתוקנת תוחזר כעת לאישורו של בית הנבחרים.

הסנאט האמריקני אישר הלילה את תוכנית החירום הכלכלית בניסיון לעצור את הקריסה בשווקים. עיני המשקיעים בעולם כולו היו נשואות הלילה לסנאט האמריקני, שם עלתה להצבעה תוכנית החירום הכלכלית. התוכנית צפויה לעלות מחר (יום ו') להצבעה מחודשת בבית הנבחרים שדחה אותה בהצבעה ביום שני. יישום התוכנית מחייב את אישורה בסנאט ובבית הנבחרים, המרכיבים יחד את הקונגרס האמריקני.

בוול סטריט נרשמו ירידות שערים לפני נפילת ההחלטה על התכנית. המשקיעים מגיבים בזהירות להצבעת הסנאט: הדאו ג'ונס נחלש ב-0.1% ה-S&P 500 מאבד כ-0.4% מערכו וגם הנאסד"ק נחלש ב1.93%.

כזכור, פסילת התוכנית בהצבעה ביום שני גרמה לירידות שערים חדות. היום כבר נרשמה התאוששות בוול סטריט ובאסיה, ואילו השווקים באירופה מביטים בזהירות לעבר המשק האמריקני ולהצבעת הסנאט.

התכנית תאפשר לממשל להוציא מיליארדי דולר כדי לקנות משכנתאות בעייתיות המוחזקות בידי המוסדות הפיננסיים שנקלעו למצוקה, וכך להחזיר את הנזילות לשווקים ולמנוע את כניסת המשק האמריקני למיתון עמוק.

בעקבות דחיית תוכנית החילוץ בבית הנבחרים, גובשו שורת שינויים במטרה להפוך אותה לאטרקטיבית יותר בעיני ציבור הבוחרים ולסייע לאישורה בקונגרס. במסגרת ההסכם כוללת התוכנית החדשה הרחבה של הביטוח על פקדונות הציבור בבנקים, מ-100 אלף דולר ל-250 אלף דולר וכן הקלות מס לעסקים ולמעמד הביניים, בעלות של 110 מיליארד דולר נוספים.
בעקבות התוספת, תעמוד עלות התוכנית לאזרחי המדינה על למעלה מ-800 מיליארד דולר.

להצבעה הגיעו גם המועמדים לנשיאות ארה"ב הסנאטורים ג'ון מקיין וברק אובמה שקראו לכולם להתאחד ולאשר את התוכנית.

הנשיא ג'ורג' בוש קרא לחברי בית הנבחרים שדחו את התוכנית ביום שני לאשר אותה גם כן. "עם השינויים שנעשו, שתי המפלגות בבית הנבחרים יכולות לאשר את התוכנית" אמר הלילה בוש.